kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۸۳۱۰
تاریخ انتشار : ۰۲ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۶
رئیس‌ شورای ارزشیابی و نظارت اداره‌کل هنرهای نمایشی در واکنش به انتشار ویدیویی از تکخوانی یک بازیگر زن گفت: این فیلم مربوط به پشت‌ صحنه نمایش است و در اجرای رسمی هیچ تئاتری تکخوانی زنان نداریم.

به گزارش فارس، اخیراً نمایشی سنتی به مدت دو هفته در تالار محراب روی صحنه رفته بود که انتشار فیلمی از تکخوانی بازیگر زن آن حاشیه‌ساز شده بود. البته بازیگر یادشده این فیلم را پس از پایان اجراهای نمایش از صفحه‌اش حذف کرد.
مدیر تالار محراب در این باره گفت: نمایش مذکور جزء شش نمایش برتر جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی بود که قبل از شیوع کرونا برگزار شد و تعهد مرکز هنرهای نمایشی این بوده است که شش نمایش برگزیده روی صحنه بروند. به همین دلیل ما میزبان آنها بودیم؛ البته زمینه فعالیت تالار محراب معمولاً میزبان تئاترهای دانشجویی است.
مهرداد کورش‌نیا افزود: انتشار فیلم و عکس تمرین در صفحه شخصی هم ترفند بازیگر برای دیده‌شدن و جذب مخاطب است، و شورای نظارت و ارزشیابی بر نمایش قطعاً مجوزی برای تکخوانی زنان صادر نمی‌کند.
سیدوحید فخر موسوی رئیس‌شورای ارزشیابی و نظارت اداره کل هنرهای نمایشی هم در این باره به خبرنگار فارس گفت: به هیچ وجه به تکخوانی بانوان مجوز نمی‌دهیم. فیلم منتشر شده هم پشت‌صحنه بوده است و ربطی به اجرای رسمی ندارد اما چون توسط بازیگر در صفحه خودش آن را منتشر کرده و نام نمایش و سالن اعلام شده است، آن را به منزله تبلیغ قلمداد می‌کنیم و مصداق تخلف است. بنابراین روز دوشنبه هم کارگردان نمایش و هم بازیگر آن برای ارائه توضیحات به شورای ارزشیابی و نظارت دعوت شده‌اند.

نام:
ایمیل:
* نظر: