kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۸۲۸۳
تاریخ انتشار : ۰۲ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۰

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت، از کاهشی شدن روند قیمت خودرو در بازار تا پایان سال خبر داد و گفت: تا پایان سال بالغ بر ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو بیش از برنامه پیش‌بینی شده تولید خواهد شد.
به گزارش خبرگزاری فارس، سید رضا فاطمی امین پس از بازدید از خط تولید خودروی تارا اتوماتیک اظهار داشت: تا پایان سال بالغ بر ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو بیش از برنامه پیش‌بینی شده تولید خواهد شد. ضمن اینکه سال آینده تولید خودرو توسط خودروسازان به بیش از یک میلیون و 600 هزار دستگاه خواهد رسید که در آن مقطع دیگر قرعه‌کشی برای خودرو نخواهیم داشت و قیمت‌ها نیز کاهش می‌یابد.
وی افزود: در قالب یک برنامه ویژه، ۹ طرح برای صنعت خودرو طراحی شده است که بخشی از اجرای این برنامه به عهده ما و بخشی دیگر به عهده خودروسازان است. صنعت خودرو، با اجرای این برنامه‌ها، صنعتی رو به جلو است و روز‌های خوبی را برای این صنعت پیش‌رو داریم.
وزیر صمت ادامه داد: خودرو به نوعی مظهر صنعت ایران است و خودروسازان برنامه منظم خود را در همه حوزه‌ها اعم از تولید مونتاژ و قدرت‌سازی به‌صورت هفتگی به ما ارائه می‌دهند و مورد رصد قرار می‌گیرند.
فاطمی ‌امین اضافه کرد: از مدیران خودروسازی خواسته‌ایم‌ که در کوتاه‌ترین زمان، کیفیت خودرو‌های تولیدی خود را افزایش دهند تا رضایت مشتریان را به دست آورند. از زمان به عهده گرفتن مسئولیت در وزارت صمت، ۱۰ برنامه راهبردی را در دستور کار قرار دادیم که یکی از آنها صنعت خودرو بوده است. موانع، ظرفیت‌ها و چالش‌های این حوزه شناسایی شده است.
وی افزود: خودرو ظرفیت صادرات نیز دارد که سازمان توسعه تجارت با شناسایی ظرفیت‌ها، صادرات در این حوزه را از سال آینده با قدرت و جدیت بیشتری در دستور کار قرار می‌دهد. صادرات خودرو به سه شکل صادرات خودروی کامل، صادرات قطعات و راه‌اندازی خط تولید در کشور هدف صادراتی 
است.
وزیرصمت گفت: خط تولید خودرو در چند کشور در حال فعال‌سازی است که تا پایان سال یکی از خطوط فعال خواهد شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: