kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۷۶۶۵
تاریخ انتشار : ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۲

 

یک تحلیلگر صهیونیست به نقل از محافل امنیتی این رژیم اعلام کرد که نگرانی‌های زیادی درباره تشدید اوضاع در کرانه باختری وجود دارد و به زودی شاهد یک دوره انفجار در این منطقه خواهیم بود.
«امیر بوحبوط» تحلیلگر امور نظامی در وبسایت صهیونیستی «والا» اعلام کرد که اقدامات خشونت‌آمیز فلسطینیان علیه ارتش اسرائیل در کرانه باختری همچنان ادامه دارد و مقامات امنیتی در تل‌آویو ارزیابی می‌کنند که این اوضاع بدتر نیز بشود و به زودی شاهد یکی از دوره‌های انفجار در کرانه باختری خواهیم بود. این تحلیلگر صهیونیست به نقل از محافل ارشد در موسسه امنیتی رژیم صهیونیستی افزود، دلیل اصلی تشدید اوضاع امنیتی در کرانه باختری، اقدام تشکیلات خودگردان فلسطین برای برگزاری انتخابات محلی است که صرفاً در کرانه باختری برگزار خواهد شد و نه در نوار غزه. این برخلاف موضع حماس است که به شدت به این تصمیم تشکیلات خودگردان در رسانه‌ها حمله و حتی به برگزاری تظاهرات‌های خشونت‌آمیز که شهرک‌نشینان اسرائیلی را نیز تحت تأثیر قرار خواهد داد، تهدید کرد.این کارشناس صهیونیستی تصریح کرد، یکی دیگر از دلایل احتمال انفجار اوضاع در کرانه باختری رسیدن فصل برداشت زیتون است که حدود یک هفته قبل آغاز شد و هر ساله در این زمینه درگیری‌های زیادی بر سر مالکیت زمین میان فلسطینی‌ها و شهرک نشینان اسرائیلی رخ می‌دهد. این تحلیلگر صهیونیست درباره علت بعدی انفجار اوضاع در کرانه باختری اظهار داشت که این علت مربوط به مسئله زندانیان امنیتی (اسرای فلسطینی) است که بعد از فرار چند تن از آنها از زندان جلبوع بود این شرایط بدتر شد. این در حالی است که طی ماه‌های اخیر تظاهرات‌های زیادی در اعتراض به اقدامات اسرائیل علیه زندانیان فراری برگزار شده است. همچنین طی دو هفته گذشته شاهد اقداماتی از جانب فلسطینیان برای کمک به این زندانی‌ها و آزاد کردن آنها در سریع‌ترین زمان ممکن بودیم.
خبر دیگر اینکه، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در ویدئویی نخست‌وزیر سابق این رژیم را به این دلیل که نمی‌داند چگونه از گوشی موبایلش استفاده کند، مسخره کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فلسطینی سما، بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در ویدیویی بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر سابق این رژیم را مسخره کرد به این دلیل که نمی‌داند چگونه از گوشی موبایلش استفاده کند. این ویدئو صحنه کوتاهی را نشان می‌دهد که در آن نتانیاهو صفحه گوشی آیفونش را تند تند لمس می‌کند.سپس گانتس او را مسخره کرده و می‌گوید:
« اینطوری نیست..اینطوریه.» اخیرا نتانیاهو گوشی جدیدی خریده است. وی برای ۱۲ سال تلفنی داشت که فقط برای کارهایش به عنوان نخست‌وزیر از آن استفاده می‌کرد و موبایل شخصی نداشت.

نام:
ایمیل:
* نظر: