kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۷۵۶۸
تاریخ انتشار : ۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۹
وزیر کشور با هشدار درباره خطر بروز پیک ششم در پی کاهش رعایت پروتکل‌ها:
وزیر کشور اعلام کرد: فعالیت اصناف به ویژه اصنافی که با مواد غذایی سر و کار دارند از ابتدای آبان ماه منوط به دریافت واکسن است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، احمد وحیدی در پایان جلسه دیروز قرارگاه ستاد ملی مقابله با کرونا در تشریح مصوبات و موضوعات مورد بررسی در این جلسه گفت: در این جلسه رفع محدودیت‌های هوشمند مورد بررسی قرار گرفت. به این شکل که چگونه هوشمند محدودیت‌ها را رفع کنیم. نرم‌افزار و پلتفرمی که از قبل تهیه شده بود در چند استان به صورت آزمایشی اجرا شد که این موارد مورد بحث و بررسی قرار گرفت. همچنین در مورد مراکزی که باید به این پلتفرم متصل می‌شدند بحث شد چرا که وقفه‌ای در این حوزه ایجاد شده بود و مقرر شد این کار هر چه زودتر انجام و مراکز مرتبط به این پلتفرم متصل شوند تا زمینه تعمیم آن فراهم شود.
وحیدی افزود: در بخش دیگری از این جلسه در مورد فعالیت اصناف و ادارات بحث و گفت‌وگو شد، اصنافی که با مواد غذایی سر و کار دارند فعالیت آنها منوط به زدن واکسن خواهد شد که این کار نیز به دقت مورد نظارت قرار خواهد گرفت. مقرر شد وزارت بهداشت اسامی سه میلیون نفر از 6 میلیون نفر اصنافی که واکسن تزریق کرده‌اند را در اختیار قرار دهد تا با تبادل این اسامی برای افرادی که واکسن به آنها تزریق شده است امکان فعالیت در محل کار فراهم شود. فعلا آخر مهر ماه برای اجرای این طرح تعیین شده است.
وی تاکید کرد:‌ از همه اصناف درخواست می‌شود که اگر تا به حال واکسن نزده‌اند نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند.
آمادگی برای تزریق روزانه 3 میلیون واکسن
وزیر کشور با تاکید بر اینکه وزارت بهداشت آمادگی دارد تا روزانه به سه میلیون نفر واکسن تزریق کند، گفت: حدود ۵۱ یا ۵۲ درصد از اصناف تا کنون واکسن دریافت کرده‌اند که این رقم کم است و باید همه آنها به طور کامل واکسن دریافت کنند. سه میلیون نفر از اصناف باقیمانده‌اند که باید نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند. با توجه به ظرفیت وزارت بهداشت و فرصت ۱0 روزه تا پایان مهر ماه امکان انجام این کار وجود دارد. وحیدی تاکید کرد: موضوع دیگری که در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی بود متاسفانه رعایت پروتکل‌های بهداشتی کاهش یافته و به حدود ۴۵ درصد رسیده که این موضوع نگران‌کننده است و از سوی دیگر نگرانی از بروز پیک ششم وجود دارد، لذا همه مردم باید مراقبت کنند تا وارد پیک ششم نشویم. اگر این مراقبت صورت نگیرد وارد پیک بعدی شده و با معضلات بسیاری مواجه خواهیم شد.
وی تاکید کرد: در حال حاضر امکانات مناسب فراهم شده تا سایر افرادی که واکسن دریافت نکرده‌اند واکسینه شوند، البته رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید به دقت
مد نظر قرار گیرد. برخی استان‌ها به تفکیک در این جلسه مورد بررسی قرار گرفتند تا استان‌هایی که با مشکل مواجه هستند به سرعت مشکلات آنها رفع و مراقبت بیشتر توسط استانداران انجام شود البته سایر استان‌ها نیز باید مراقبت کنند تا دچار مشکل نشوند.

نام:
ایمیل:
* نظر: