kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۷۴۳۸
تاریخ انتشار : ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۰
پس‌لرزه‌های بحران سوخت
کمبود برخی اقلامِ ضروری زندگی و وحشت از قحطی در انگلیس سبب شده تا شهروندان این کشور به فروشگاه‌ها هجوم ببرند و نیازهای خود را به خصوص پیش از کریسمس تأمین کنند.

بر اساس نظرسنجی جدیدی که در انگلیس انجام شده،‌ حدود یک‌ششم از بزرگسالان در این کشور قادر به خرید مواد غذایی ضروری خود طی دو هفته پیش نشده‌اند که این موضوع به دلیل بالا رفتن هزینه زندگی و کمبود سوخت در این کشور روی داده است. در پی انتشار این نظرسنجی، فروشگاه‌های انگلیس شاهد هجوم مردم برای خرید مایحتاج ضروری خود از جمله دستمال توالت بودند!
به گزارش فارس، در مطالعه‌ای که مرکز آمار ملی انگلیس انجام داده، 17 درصد از بزرگسالان انگلیسی گفته‌اند که مواد غذایی ضروری که خواستار آن هستند در دسترس نبوده در حالی که یک چهارم از شهروندان بزرگسال نیز گفته‌اند که مشکل مشابهی را درباره مواد غذایی غیر ضروری داشته‌اند.
کمبود موادغذایی و خالی شدن قفسه‌ها تا کنون باعث کاهش فروش 2 میلیارد پوندی چهار فروشگاه زنجیره‌ای بزرگ در انگلیس شده است. همچنین مواردی که موجودی آنها در این چهار فروشگاه زنجیره‌ای تمام شده دوبرابر زمان پیش از آغاز
همه گیری کرونا شده است.
گفتنی است، در حال حاضر «بوریس جانسون»، نخست‌وزیر انگلیس، برای گذراندن تعطیلات به سواحل ماربلا سفر کرده و همین موضوع، انتقادها از وی را به شدت افزایش داده است. این در حالی است که «لورد هسلتین» از وزیران سابق کابینه انگلیس هشدار داده که اقتصاد انگلیس طی زمستان پیش رو، با شرایط بسار بدی مواجه خواهد بود.

نام:
ایمیل:
* نظر: