kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۷۴۲۳
تاریخ انتشار : ۱۸ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۰
در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت مطرح شد
رئیس‌جمهور با بیان اینکه مسئولیت و مدیریت اصلی تنظیم بازار برعهده معاون اول رئیس‌جمهور است،‌ گفت: ستاد تنظیم بازار باید زیر نظر معاون اول فعال‌تر و عملیاتی‌تر شود.


آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی دیروز یکشنبه در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت با‌ اشاره به لزوم فروش دارایی‌های مازاد دولت در چارچوب قانون بودجه، ‌گفت: وزارت اقتصاد و دارایی وظیفه دارد این موضوع را با جدیت پیگیری کند.
رئیس‌جمهور اصلاح نظام مالیاتی و شناسایی مؤدیان جدید مالیاتی را ضروری دانست و بر لزوم کنترل و کاهش هزینه‌های دولت با مشارکت و اهتمام دستگاه‌ها و بخش‌های مختلف
تاکید کرد.
رئیسی همچنین خواستار نظارت جدی و عملیاتی بانک مرکزی بر همه بانک‌ها از جمله بانک‌های خصوصی شد و گفت: هدایت نقدینگی از فعالیت‌های غیرمولد به فعالیت‌های تولیدی و ساماندهی نقدینگی با استفاده از نظرات کارشناسان اقتصادی از مهم‌ترین وظایف بانک
مرکزی است.
در جلسه دیروز ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، نظرات و دیدگاه‌های اعضا درباره تنظیم بازار کالاهای اساسی مطرح و بررسی شد.
تماس‌های تلفنی رئیسی
با استاندار خوزستان و فرماندار اندیکا
برای رسیدگی به وضعیت زلزله‌زدگان
رئیس‌جمهور در تماس‌های تلفنی جداگانه با استاندار خوزستان و فرماندار اندیکا، ضمن پیگیری وضعیت رسیدگی به زلزله‌زدگان دستوراتی برای تسریع در امدادرسانی و بازسازی اماکن خسارت‌دیده صادر کرد.
آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی دیروز یکشنبه در این تماس‌های تلفنی با‌ اشاره به نزدیک شدن فصل سرما و صعب‌العبور بودن منطقه، تأکید کرد: اسکان زلزله‌زدگان و تسریع در بازسازی و ساخت اماکن خسارت‌دیده باید با سرعت انجام شود.
رئیس‌جمهور همچنین دستور پیگیری و بازسازی منازل و اماکن تخریب شده را به بنیاد مسکن صادر کرد.
ساعت ۲ و ۴۶ دقیقه بامداد شنبه، زمین‌لرزه‌ای با قدرت ۵ ریشتر شهر و روستاهای قلعه خواجه از توابع شهرستان اندیکا را لرزاند که باعث تخریب برخی منازل روستاییان و ساکنان این مناطق شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: