kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۷۳۸۰
تاریخ انتشار : ۱۸ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۲
فوق تخصص ریه:
یک فوق تخصص ریه گفت: آمار‌ها نشان می‌دهد ۹۹ درصد از افرادی که در اثر کرونا فوت می‌کنند کسانی هستند که واکسن نزده‌اند و این‌که در میان افرادی که فوت کرده‌اند حدود یک درصد واکسن هم زده بودند طبیعی است.


به گزارش آنا، حسین میرلوحی درخصوص خبر‌هایی مبنی بر اینکه اگر افراد مبتلا به کرونا واکسن بزنند می‌میرند اظهارداشت: هیچ واکسنی حتی از نوع فایزر و مدرنا هم صددرصد مانع ابتلای افراد به بیماری کرونا نمی‌شود، اما تا حدود خیلی زیادی جلوی مرگ‌ومیر را می‌گیرد و تنها راه مقابله با بیماری اپیدمی کرونا واکسیناسیون است، زیرا به طور بر‌آیند تا ۹۵ درصد مانع مرگ مبتلایان می‌شود.
میرلوحی با بیان این‌که آمار‌ها نشان می‌دهد ۹۹ درصد از افرادی‌که در اثر کرونا فوت می‌کنند کسانی هستند که واکسن نزده‌اند افزود: این‌که در میان افرادی که فوت کرده‌اند حدود یک درصد واکسن هم زده بودند طبیعی است، زیرا احتمال ۱۰۰ درصدی نه در مورد ابتلا و نه در مورد مرگ مبتلایان بعد از تزریق واکسن وجود ندارد.
وی با تاکید بر این‌که واکسن به هیچ وجه خطر مرگ ندارد عنوان کرد: افرادی که به کرونا مبتلا می‌شوند باید چهار هفته بعد از بهبودی کامل برای تزریق واکسن اقدام کنند، زیرا اگر فرد دچار علائم بود پزشک نمی‌تواند تشخیص دهد این علائم ناشی از کرونا است یا عوارض واکسن، از طرفی هم فردی که به بیماری کرونا مبتلا باشد اگر در همین ایام واکسن تزریق کند بر شدت بیماری افزوده می‌شود.
این فوق تخصص ریه همچنین درخصوص بیماری التهاب پوستی در کودکان اظهارداشت: بعد از شیوع کرونا بیماری شبیه کاوازاکی که در گذشته هم وجود داشت رایج شد که ارگان‌های مختلف را درگیر می‌کند و این بیماری در بین کودکان زیر ۱۸ سال بعد از ابتلا به کرونا اتفاق می‌افتاد. در بررسی‌ها مشخص شد این بیماری عوارض پساکرونا است و حداقل دو سیستم بدن مثل دستگاه گوارش و تنفس، پوست و مغز و اعصاب را می‌تواند درگیر می‌کند.
میرلوحی با بیان این‌که اگر کودکی خودش مبتلا به کرونا بوده و یا این‌که در خانواده مورد کرونا داشتند و علائمی مانند تب و درگیری یکی از سیستم‌های بدن به پزشک مراجعه کند تشخیص بیماری شبه کاوازاکی داده می‌شود.
به گفته وی، بیماری شبه‌کاوازاکی نوعی بیماری خود ایمنی محسوب می‌شود که در پیک پنجم کرونا بسیار مشهود بود، اما خوشبختانه این بیماری درمان پذیر است و تاکنون نتایج خوبی از روش‌های درمانی که استفاده شده گرفتیم.

نام:
ایمیل:
* نظر: