kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۷۳۶۸
تاریخ انتشار : ۱۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۴

 


سرپرست معاونت امور دام وزارت جهادکشاورزی با بیان اینکه ۹ میلیون تن نهاده در ۶‌ماه اخیر وارد کشور شده است، گفت: همه مطالبات خوراک دام دامداران کشور تا پایان مهر تحویل داده می‌شود.
حسین دماوندی‌نژاد در حاشیه بیستمین نمایشگاه بین‌المللی دام، طیور و صنایع وابسته در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه قیمت گوشت، مرغ و تخم مرغ، مدام افزایش می‌یابد ولی اعلام می‌شود تولید در کشور بالا است، این پارادوکس چگونه تفسیر می‌‌شود؟ اظهار کرد: هزینه‌های تولید محصولات پروتئینی مرتب در حال افزایش است و مجبور هستیم قیمت‌ها را متناسب با هزینه‌های تولید اصلاح
کنیم.
دماوندی‌نژاد افزود: همه تلاش ما این است که تولید در کشور تداوم یابد و البته نگاه به مصرف‌کننده هم داریم، بنابراین باید اعتدالی در این وسط باشد که به نفع تولیدکننده و مصرف‌کننده عمل شود، اگر تولیدکننده واقعا از قیمت‌ها ناراضی بود هیچ وقت تولید ادامه پیدا نمی‌کرد و البته شرایط برای مصرف‌کننده‌ها هم اکنون بسیار بد نیست.
سرپرست معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه در 6 ماه گذشته 9 میلیون تن نهاده خوراک دام و طیور وارد کشور شده است گفت: از سوی بانک مرکزی هم همه ارز مورد نیاز تامین شده و تا پایان مهر همه مطالبات خوراک دام و طیور تولیدکنندگان تحویل داده می‌شود.
دماوندی‌نژاد افزود: در حال حاضر مشکلی در تامین نهاده دام روستائیان و عشایر وجود دارد که تلاش می‌کنیم برطرف شود.
وی در عین حال تأکید کرد که ذخایر خوب نهاده دامداران وجود دارد و تا پایان سال هیچ مشکلی از نظر تامین وجود نخواهد داشت.
سرپرست معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی در پاسخ به سؤال دیگر که قیمت مرغ و تخم مرغ بیشتر از نرخ مصوب عرضه می‌شود، آیا مفهوم آن این است که قیمت‌های جدیدی را اعلام خواهید کرد؟ اظهار داشت: نرخ مصوب این دو محصول مربوط به آذر 99 است در حالی که امسال هزینه‌ها افزایش یافته است، بر اساس محاسبه‌ای که مهرماه انجام دادیم، قیمت هر کیلو مرغ زنده 18 هزار تومان باید عرضه شود.
البته وی در‌باره اینکه این قیمت چه زمانی اجرا می‌شود پاسخی نداد.
دماوندی‌نژاد درباره سه محصول لبنی که از روز شنبه تخفیف 10 درصدی آن ابلاغ شده است نیز گفت: صنایع قول دادند که طی هفته جاری این کاهش قیمت‌ها را اعمال کنند و درباره کاهش قیمت سایر فرآورده‌ها هم همکاری کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر: