kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۷۲۰۱
تاریخ انتشار : ۱۶ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۶

 

ضربه بزرگ اطلاعاتی ایران به «سیا»
حسن عابدینی: «ایران زمانی با شبیخون به جعبه سیاه جاسوسان آمریکا به هویت صدها عنصر اطلاعاتی در جهان دست یافت. نیویورک تایمز با اعتراف به بزرگترین ضربه اطلاعاتی به شبکه عنکبوتی CIA کوشید آن را تحریف کند. شیوه دستیابی و رمز گشایی از شبکه جاسوسان احتمالا زمینه‌ساز دهها فصل سریال گاندو خواهد بود.»
منافعی که 8 سال نادیده گرفته شد
خانعلی زاده: «‏اعترافِ دکتر ظریف بعد از چند سال: «من در مجلس گفتم در برجام کلمه‌ «تعلیق» وجود نداره. اشتباه از من بود. چهار بار کلمه‌ «تعلیق» در [ضمائم] برجام وجود دارد ولی مذاکره‌کننده‌ ما به من اطلاع نداده بود!» بیچاره منافع ملی ایرانِ عزیز...»
ابعاد پنهان اعتراف ظریف
رحیمی: «اعتراف ظریف به عدم اشراف بر ضمائم برجام و از جمله اینکه نمیدانسته در متن آن چهار بار کلمه تعلیق به جای لغو آمده، از ابعاد مختلف قابل توجه است؛ ۱.مذاکره کنندگان مطالبی را از او مخفی کرده‌اند! ۲.چه مطالب دیگری را به او نگفته‌اند؟ ۳.چطور فهمیده‌اند می‌شود مطالبی را از ظریف پنهان کرد؟»
هدف آمریکا مشخص بود
سید یاسر جبرائیلی:« آقای ظریف فرموده‌اند مذاکره‌کننده ایشان به ایشان نگفته‌اند که در متن برجام کلمه تعلیق آمده است. کلمه تعلیق دفعتا و غفلتا در برجام گنجانده نشد. کاملا مشخص بود آمریکا صرفا قصد تعلیق دارد. در تاریخ ۳۰ ژوئن ۲۰۱۵ یعنی ۹ تیر ۹۴ حقیر به مذاکره‌کننده شما پیام دادم که زیر بار تعلیق نروید.‌»
تکرار قصه صبح جمعه
زهره الهیان:«اینکه ظریف اعتراف کرده اطلاعی نداشته که تحریم‌ها در برجام تعلیق شده و تصور کرده که لغو تحریم‌ها در برجام وجود دارد شبیه اظهارات روحانی بعد از گرانی بنزین است. او هم گفته بود من مطلع نبودم و صبح روز جمعه فهمیدم.»
الگوی مناسب برای پیشرفت اقتصادی
مصطفی عاشوری: «چین با حمایت از کسب و کارهای کوچک و متوسط توانست با موج بیکاری و فقر مقابله واین کشور را تبدیل به کشوری پیشرو در عرصه اقتصادی کند. الگویی که تکرار آن در ایران می‌تواند علاوه‌بر اشتغالزایی،تولید ناخالص داخلی را افزایش داده و وضعیت معیشت عمومی را بهبود بخشد.»
کار درست در مقابل رسانه‌های معاند
امیر: «آنها همیشه جلوتر از روشنفکران مدعی و هنرمندان
پر سر و صدا بودند و این در تاریخ نگاری ما کتمان شده است. تبار ورزشکاران ایرانی ابدا به لمپن‌ها و شعبان جعفری‌ها نمیرسد! کاری که پژمان درستکار (مربی تیم ملی کشتی آزاد) در اوج هیجان و ترشح آدرنالین با رادیو ریاض کرد، خیلی‌ها در آرامش پشت میز اتاقهایشان نمی‌کنند.»
کارکنان متجاوز سازمان بهداشت جهانی
مجتبی روحی زاده: «۲۱ نفر از کارکنان سازمان بهداشت جهانی که بین سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰ میلادی در جمهوری کنگو شاغل بودند متهم به ۸۳ مورد سواستفاده جنسی هستند! حالا چشم و دل سیر بودنشون جای خود ولی سؤاله اینه آیا کسی که میتونه تجاوز جنسی به بیمارهاش بکنه تعهدی در قبال سلامتیشون میتونه داشته باشه؟»

نام:
ایمیل:
* نظر: