kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۷۱۹۷
تاریخ انتشار : ۱۶ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۵
زاکانی:
شهردار تهران با اشاره به اهمیت نو‌سازی ۱۰ هزار تاکسی‌ فرسوده، معیشت و امنیت شغلی تاکسیرانان گفت: نو‌سازی ناوگان در دستور کار قرار گرفته و سهم مربوط به شهرداری را هم پرداخت خواهیم کرد.


به گزارش شهرداری تهران، علیرضا زاکانی پنجشنبه پس از بازدید از مرکز کنترل و نظارت هوشمند و بخش نو‌سازی تاکسیرانی با خانواده شهدای تاکسیرانی دیدار و گفت‌و‌گو کرد.
زاکانی در این دیدار گفت: متاسفانه در این مدت 500 نفر از رانندگان تاکسی بر اثر بیماری کرونا جان خود را از دست داده‌اند و باید به سمتی برویم که رانندگان تاکسی دغدغه معیشت، سلامت، ‌ امنیت شغلی را نداشته باشد.
وی افزود: برعکس همه جای دنیا که تاکسی از سهم حمل‌ونقل عمومی به طور میانگین ۴ درصد را به خود اختصاص می‌دهد در ایران این سهم از حمل‌ونقل عمومی ۲۳.۸ درصد است و امروز ۷۸ هزار تاکسی در تهران داریم که ۶ هزار آن از نوع ون هستند.
شهردار تهران اظهارداشت: به طور میانگین تاکسی‌ها بعد از ۹ سال و چهار ماه دچار فرسودگی می‌شوند و نیازمند رسیدگی بیشتری هستند.
زاکانی ادامه داد: بالغ بر ۹۰ هزار نفر از طریق حوزه تاکسیرانی خدمت رسانی می‌کنند، به اعتقاد کارشناسان رفع مشکلات، دغدغه‌ها و نیازها در ابعاد مختلف از جمله سلامت این افراد از درجه اهمیت بالایی برخوردار است. وی بیان داشت: ما از ارایه بسته‌های تشویقی و کمک معیشتی به خانواده بزرگ تاکسیرانی حمایت کرده و در این خصوص برنامه‌های مهم خواهیم داشت تا وضعیت زندگی تاکسیرانان بهتر شود. شهردار تهران با اشاره به ضرورت نو‌سازی ۱۰ هزار تاکسی، گفت: نو‌سازی ناوگان تاکسیرانی در دستور کار قرار گرفته و در این زمینه سهم مربوط به شهرداری را هم پرداخت خواهیم کرد.
زاکانی تاکید کرد: به همان‌اندازه که خدمت رسانی به ناوگان تاکسیرانی را ضروری می‌دانیم، انتظار داریم تاکسیرانان نیز در جهت ارایه خدمت به مسافران الگویی برای ۴۰۰ هزار تاکسی اینترنتی باشند.
فعالیت ۳۵ هزار تاکسی
با متوسط سن ۱۰ تا ۱۵ سال
وی ادامه داد: ناوگان تاکسیرانی پس از ۹ سال و ۴ ماه فرسوده می‌شود و شرایطی دارند که حدود
۳۵ هزار تاکسی بین ۱۰ تا ۱۵ سال است که در تهران فعال هستند. باید شرایطی برای راننده فراهم کنیم تا بتواند تاکسی خود را به روز کرده و این خدمات به صرف تاکسیران باشد و شهرداری بتواند به نفع رانندگان خدمات ارایه دهد.
شهردار تهران با اشاره به ضرورت بهره‌مندی از تاکسی‌های هیبریدی، تاکید کرد: ارتقا ناوگان و استفاده از هوای پاک و زیست پذیر کردن شهر تهران در مراحل بعدی است و در حال رایزنی هستیم تا بیش از پیش از این ظرفیت استفاده کنیم.
زاکانی در این جلسه دستور داد تا پایان امسال سامانه هوشمند مدیریت تاکسیرانی راه‌اندازی شود، بر این اساس خدمات تاکسیرانی در ابعاد مختلف ارتقا خواهد یافت.

نام:
ایمیل:
* نظر: