kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۷۱۴۱
تاریخ انتشار : ۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۲

 

سرپرست وزارت آموزش و پرورش از آغاز فرایند بازگشایی مدارس از اول آبان خبر داد.
علیرضا کاظمی در حاشیه همایش یاد یاران به خبرگزاری صدا و سیما، گفت: مدارس در حال ثبت وضعیت بهداشتی خود در سامانه
آموزش و پرورش هستند و از نیمه دوم آبان ماه کلاس‌های حضوری مدارس با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و فاصله‌های اجتماعی برگزار خواهد شد.
کاظمی افزود: اطلس بازگشایی مدارس ۱۵ آبان رونمایی خواهد شد که در آن تعداد مدارس بازگشایی شده و همچنین نظارت بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی را به صورت به روز خواهیم داشت.
وی ادامه داد: هم اکنون ۴۵ درصد از مدارس حضوری هستند که شامل ۷ تا ۸ درصد از دانش‌آموزان روستایی و عشایری می‌شوند و بقیه دانش‌آموزان به صورت مجازی آموزش می‌بیند.
سامانه خرید کتاب همچنان باز است
سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به خرید کتاب‌های درسی توسط دانش‌آموزان، گفت: سامانه ثبت سفارش کتاب‌های درسی برای
۳۰۰ هزار دانش‌آموزی که به دلیل ثبت‌نام دیر‌هنگام یا تغییر مدرسه انجام نشده است، همچنان باز است.
کاظمی تاکید کرد: همچنین دانش‌آموزان اتباع (افغاستانی) به هر دلیل ثبت‌نام نکرده‌اند می‌توانند در سامانه ثبت سفارش خود را انجام دهند.
کمبود ۱۹۰ هزار معلم
وی با اشاره به کمبود معلمان در مدارس گفت: هم اکنون با کمبود ۱۹۰ هزار معلم رو‌به‌رو هستیم که این کمبود را با معلمان خرید خدماتی، بازنشسته و حق‌التدریس معلمان شاغل جبران خواهیم کرد.کمبود برخی از معلمان به دلیل جابه‌جایی و انتقالی معلمان و یا مرخصی آ‌نها بوده است.
تسهیلات جدید شبکه شاد
سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به فعالیت شبکه آموزشی دانش‌آموزی (شاد)، تاکید کرد: هیچ دانش‌آموزی و معلمی که نتواند در شبکه شاد ثبت‌نام و یا فعالیت داشته باشد نداریم و به معلمان این اجازه را داده‌ایم که در صورت حذف دانش‌آموز از شبکه آن را به صورت شخصی به کلاس و شبکه خود اضافه کنند.
کاظمی بیان داشت: دانش‌آموزانی که در سامانه سیدا ثبت‌نام نشده‌اند می‌توانند توسط معلم به شبکه متصل شوند.
وی ادامه داد: معلمانی که در آزمون استخدامی آموزش و پرورش پذیرفته نشده‌اند امکان ادامه فعالیت به صورت معلم حق‌التدریس برابر قانون را ندارند و ما از مجلس و دولت خواسته‌ایم که با مصوبه‌ای این مجوز را به آموزش و پرورش بدهند.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش افزود: معلمان مشمول استخدام تبصره ماده ۱۷ قانون مجلس تعیین تکلیف شده‌اند، اما در برخی از استان‌هایی که مازاد نیرو داریم هنوز نتوانسته‌ایم آنها را به کار بگیریم.

نام:
ایمیل:
* نظر: