kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۷۰۷۷
تاریخ انتشار : ۱۰ مهر ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۳
شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات دیروز بیش از 36 هزار واحد رشد کرد.

دماسنج بازار سهام در نخستین روز کاری هفته با افزایش 36 هزار و 348 واحد به رقم یک میلیون و 473 هزار و 332 واحد رسید.براین اساس،شاخص کل با معیار هموزن نیز دیروز با افزایش 4088 واحد به رقم 424 هزار و 883 واحد رسید.
ارزش بازار در بورس تهران روز شنبه به بیش از 5 میلیون و
921 هزار میلیارد تومان رسید.
معامله‌گران هم دیروز بیش از 7 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 948 هزار فقره معامله و به ارزش 7237 میلیارد تومان داد و ستد کردند. روز گذشته همچنین همه شاخص‌های بورس مثبت بودند، به گونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی- ارزشی 2.5 درصد رشد کردند.شاخص کل و شاخص قیمت با معیار هم‌وزن هر کدام 0.96 درصد رشد کردند. شاخص آزاد شناور 2.1 درصد رشد کرد، شاخص بازار اول بورس 2.8 درصد افزایش یافت و شاخص بازار دوم بورس
2.1 درصد افزایش یافت.
دیروز نمادهای پتروشیمی خلیج‌فارس، فولاد مبارکه، چادرملو، گل‌گهر، گسترش نفت و گاز پارسیان، پتروشیمی پارس و سرمایه‌گذاری غدیر بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشته‌اند. در فرابورس ایران شاخص کل 396 واحد رشد کرد و به رقم 21 هزار و 301 واحد رسید.ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 189 هزار میلیارد تومان رسید. ارزش بازار پایه به بیش از 372 هزار میلیارد تومان رسید.
با این حساب ارزش معاملات دیروز بورس و فرابورس به بیش از
16.6 هزار میلیارد تومان رسید.
روز گذشته نمادهای پلیمر آریاساسول، بیمه پاسارگاد، پتروشیمی زاگرس، فولاد هرمزگان جنوب، ذوب‌آهن اصفهان، فرابورس ایران و پتروشیمی مارون به ترتیب بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.
به گزارش فارس، با توجه به حضور گسترده مردم در بورس که حدود 70 درصد جمعیت کشور را تشکیل می‌دهد، لازم است تصمیم‌گیران بازار سرمایه شرایطی فراهم کنند تا صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت به مردم معرفی شده و در دسترس باشند تا از این طریق مردم بتوانند به صورت غیرمستقیم سرمایه‌گذاری کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر: