kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۶۹۸۵
تاریخ انتشار : ۰۹ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۸
تزریق دُز اول واکسن کرونا به 70 درصد مردم استان تهران

 

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: از جمعیت ۱۴ میلیون
و ۲۰۰ هزار نفری استان تهران تقریباً حدود ۷۰ درصد آنان دُز اول واکسن را دریافت کردند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، علیرضا زالی از واکسیناسیون بیش از
۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از شهروندان تهرانی خبر داد و افزود: دو میلیون و ۹۰۰ هزار نفر آنان هر دو دُز را دریافت کردند. زالی ادامه داد: روزانه حدود ۷۰ درصد مراجعان به مراکز ما دُز اول را دریافت می‌کنند ۳۰ درصد نیز دُز دوم را دریافت می‌کنند.
وی با اشاره به فعالیت ۱۹ مرکز واکسیناسیون شبانه‌روزی و سایر مراکز تجمیعی به همه شهروندان تهرانی که تاکنون برای دریافت واکسن اقدام نکردند توصیه کرد در اسرع وقت برای دریافت واکسن به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.
فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با توجه به شرایط مطلوب واکسیناسیون و کاهش امار بیماری کرونا در تهران تاکید کرد: از نظر علمی بهترین زمان برای انجام واکسیناسیون همین الان است که در شرایط افول بیماری قرار داریم.
زالی گفت: با افزایش تعداد مراکز واکسیناسیون زمینه دسترسی آسان همشهریان به واکسن فراهم شده اما تعدادی از همشهریان متاسفانه هنوز برای دریافت واکسن مراجعه نکردند، توصیه می‌شود این شهروندان تهرانی به نزدیکترین پایگاه واکسیناسیون برای دریافت واکسن مراجعه کنند.
به گفته وی، بر اساس مطالعات افرادی که واکسن می‌زنند پنج برابر کمتر در خطر ابتلا به کرونا، ۲۹ برابر کمتر احتمال بستری در بیمارستان به عنوان بیمار بدحال و ۱۱ برابر کمتر احتمال مرگ و میر دارند. این درحالی است که ۹۰ درصد بیمارانی که به دلیل شدت بیماری کرونا بستری می‌شوند واکسن نزدند.
راه‌اندازی سامانه اعزام واحدهای سیار واکسیناسیون در تهران
فرمانده ستاد مقابله با کرونای پایتخت همچنین از راه‌اندازی واحدهای سیار واکسیناسیون برای افراد ناتوان در تهران خبر داد و گفت: افراد ناتوانی که قادر به مراجعه به مراکز واکسیناسیون نیستند می‌توانند
به سامانه vaccine.sbmu.ac.ir مراجعه و اطلاعات خود را ثبت کنند. این واحدهای سیار براساس زمان بندی به درب منزل این افراد برای واکسیناسیون اعزام خواهند
شد.
زالی افزود: افرادی که به دلیل بیماری، ناتوانی، نداشتن همراه و ... نمی‌توانند به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند پس از ثبت اطلاعات در سامانه مذکور پیامکی را دریافت خواهند کرد و پس از طی مراحل در زمان بندی مقرر واحدهای سیار برای تزریق واکسن به نشانی این افراد اعزام خواهند شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: