kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۶۹۰۷
تاریخ انتشار : ۰۷ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۳
وزارت بهداشت:
وزارت بهداشت اعلام کرد اعضای کمیته ملی واکسن کووید19 با اجماع و تکیه بر شواهد معتبر علمی به این نتیجه رسیدند که واکسیناسیون زنان باردار کماکان با واکسن سینوفارم ادامه یابد.


مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: با توجه به ارجاع موضوع واکسیناسیون زنان باردار توسط وزیر بهداشت به کمیته علمی کرونا، اعضای کمیته ملی واکسن کووید19 در جلسه اخیر خود با اجماع و تکیه بر شواهد معتبر علمی به این نتیجه رسیدند که واکسیناسیون این افراد کماکان با واکسن سینوفارم که یکی از معتبرترین واکسن‌های حال حاضر دنیا و دارای تاییدیه سازمان جهانی بهداشت است، ادامه یابد.
به گزارش وبدا، در ادامه این اطلاعیه آمده است: « از آنجاکه براساس آخرین شواهد علمی معتبر کمیته علمی کرونا، واکسیناسیون زنان باردار در مراکز واکسیناسیون توسط شبکه بهداشتی با واکسن سینوفارم انجام می‌شود، تصمیمی برای واردات واکسن فایزر وجود ندارد.»
همچنین در بخش دیگر این اطلاعیه ذکر شده است:« بنا بر توصیه سازمان جهانی بهداشت، بهترین واکسن اولین واکسن در دسترس افراد می‌باشد که در همین راستا جمهوری اسلامی ایران از همان بدو واکسیناسیون، معتبرترین واکسن‌ها را تهیه کرده و در بخش تولید داخلی نیز ضمن تسهیل در امور تولید کنندگان، به منظور تامین سلامت مردم در این موضوع سختگیری‌هایی لحاظ کرده است. لذا از هموطنان عزیز تقاضا شده است که نسبت به تزریق واکسن کرونا در اسرع وقت اقدام نمایند.»
در این اطلاعیه به زنان باردار نیز توصیه شده است: «تاخیر در دریافت واکسن حتی برای یک روز، موجب تاخیر در ایمنی لازم جامعه می‌شود، لذا با تکیه بر اهمیت موضوع، اقدام به دریافت واکسن کرده و منتظر واکسن دیگری نباشند.»
در پایان این اطلاعیه تاکید شده است:« خوشبختانه با تلاش‌های شبانه‌روزی رئیس‌جمهور، معاون اول، وزیر بهداشت و تمامی ارکان دولت، روند واردات و تامین واکسن کرونا به طور چشمگیری سرعت گرفته و به تبع آن نیز تزریق واکسن با سرعت مناسبی در کشور در حال انجام است. در قالب قرنطینه هوشمند و پس از رسیدن جامعه به سطح مناسبی از پوشش واکسیناسیون، محدودیت‌های اعمال شده در طول مدت مقابله با کرونا برای افراد واکسینه شده برداشته می‌شود. بنابراین هموطنانی که تا کنون به موفق تزریق واکسن نشده‌اند، می‌توانند با مراجعه به سامانه salamat.gov.ir اقدام به اخذ نوبت و تزریق واکسن کرونا نمایند.»
گفتنی است، در روزهای گذشته اعلام خبر واردات واکسن ژنتیکی فایزر برای تزریق به زنان باردار، از سوی برخی کارشناسان و متخصصان مورد انتقاد قرار گرفته بود.
وزیر بهداشت: هیچ واکسن فایزری وارد نشده
و نخواهد شد
وزیر بهداشت گفت: با توجه به بررسی‌های اخیر کمیته علمی بانوان باردار می‌تواند از واکسن سینو فارم استفاده کنند.
به گزارش خبرگزاری ایسنا، بهرام عین اللهی دیروز در حاشیه بازدید از بیمارستان افضلی پور کرمان در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه هیچ واکسن فایزری به ایران وارد نشده است، اظهارداشت: با توجه به بررسی‌های اخیر کمیته علمی، بانوان باردار می‌توانند از واکسن سینوفارم استفاده کنند و هیچ واکسن فایزری وارد ایران نشده و نخواهد شد.
عین الهی افزود: همه کارها را با نظر اساتید، متخصصان و دانشمندان انجام می‌دهیم و وزیر بیانگر فعالیت کمیته‌های علمی است و فایزر به ایران وارد نخواهد شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: