kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۶۷۶۵
تاریخ انتشار : ۰۶ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۵

 

برخلاف نتایج پژوهش‌های پیشین، سیگاری‌ها در برابر کرونا مصون نیستند.
به گزارش خبرگزاری ایرنا روزنامه گاردین با اشاره به نتایج یک پژوهش جدید از ابتلای شدید سیگاری‌ها به کووید-۱۹ در مقایسه با غیرسیگاری‌ها و افزایش ۱۰ برابری خطر مرگ و میر در این گروه از افراد خبر داد و نوشت: برخلاف نتایج پژوهش‌های پیشین، سیگاری‌ها در برابر کرونا مصون نیستند.
داده‌های جدید پزشکی نشان می‌دهد افراد سیگاری در مقایسه با دیگران، بیشتر در اثر بیماری کووید-۱۹ جان خود را از دست می‌دهند. بر اساس داده‌های این پژوهش، افراد سیگاری ۶۰ تا ۸۰ درصد بیشتر در بیمارستان بستری می‌شوند و همچنین احتمال مرگ ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در آنها بیشتر است.
نتایج این پژوهش جدید محققان دانشگاه آکسفورد که داده‌های مشاهده‌ای و ژنتیکی در مورد مصرف سیگار و ابتلا به کووید-۱۹ را جمع‌آوری کرده است، با تحقیقات منتشر شده در آغاز همه گیری کووید-۱۹ که مدعی است سیگار کشیدن ممکن است به محافظت در برابر ویروس کمک کند، مغایرت دارد.
در این پژوهش مشخص شد سیگاری‌ها در مقایسه با افرادی که هرگز سیگار نکشیده بودند، ۸۰ درصد بیشتر در بیمارستان بستری می‌شدند و در صورت ابتلا به بیماری کووید -۱۹ به میزان قابل توجهی جان خود را از دست می‌دادند.

نام:
ایمیل:
* نظر: