kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۶۷۴۲
تاریخ انتشار : ۰۵ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۰
تاثیر واکسیناسیون در کاهش تلفات بیماران کووید۱۹
در شرایطی که 14 هزار و 470 بیمار جدید کرونایی شناسایی و ۲۸۹ تن دیگر بر اثر ابتلا به کووید 19فوت کردند، مرگ و میر روزانه کرونا در سه استان به صفر رسید.

مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت دیروز در اطلاعیه‌ای اعلام کرد:« از چهارم تا پنجم مهرماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۴ هزار و ۴۷۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۲۱۹ نفر از آنها بستری شدند.
مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به پنج میلیون و ۵۴۷ هزار و ۹۹۰ نفر رسید. متاسفانه در طول این بازه زمانی، ۲۸۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۱۹ هزار
و ۶۴۹ نفر رسید. خوشبختانه تا کنون چهار میلیون
و ۹۶۶ هزار و ۹۸ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. ۶ هزار و ۲۰۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا‌کنون ۳۱ میلیون و ۸۶۸ هزار
و ۸۲۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
در حال حاضر ۲۹ شهر کشور در وضعیت قرمز،
۲۲۴ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۶۵ شهر در وضعیت زرد و ۳۰ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.
تا‌کنون ۳۶ میلیون و ۳۰۳ هزار و ۸۲۲ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۱۵ میلیون و ۶۴۶ هزار و ۹۶۱ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۵۱ میلیون و ۹۵۰ هزار و ۷۸۳ دُز رسید.
در شبانه‌روز گذشته، ۹۹۱ هزار و ۸۰۱ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شد.
افراد واجد شرایط برای تزریق واکسن حتما در سامانه salamat.gov.ir ثبت‌نام کنند.»
تاثیر مشهود واکسیناسیون
در کاهش مرگ و میر بیماران کرونایی
مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت همچنین دیروز اعلام کرد:«روند کاهش مرگ و میر روزانه بیماری کرونا در کشور پس از عبور از قله خیز پنجم بیماری مشهود بوده به گونه‌ای که مرگ و میر جدید روزانه در
۱۶ استان کشور، روزگذشته(دوشنبه) کمتر از پنج نفر بود که یکی از عمده‌ترین دلایل آن در کنار فداکاری‌ها و تلاش‌های شبانه‌روزی مدافعان سلامت، تسریع در واکسیناسیون عمومی علیه کرونا است.
اکثر این استان‌ها از استان‌هایی بوده‌اند که سن واکسیناسیون در آنها تا قبل از برداشتن محدودیت سنی، کمتر از سایر نقاط کشور بوده و یا درصد پوشش واکسیناسیون در آنها مناسب بوده است.
استان‌های کرمان، هرمزگان و خراسان جنوبی هیچ موردی از مرگ و میر بیماران کرونا نداشته‌اند.
در استان‌های یزد، ایلام، سمنان و سیستان و بلوچستان در شبانه‌روز گذشته، فقط یک مورد مرگ و میر کرونایی ثبت شده است.
استان‌های مرکزی، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد در این بازه زمانی، هر کدام فقط دو مورد مرگ و میر کووید۱۹ داشته‌اند. در استان‌های همدان، اردبیل و زنجان در شبانه‌روز گذشته، سه مورد مرگ و میر کرونایی ثبت شده است.
همچنین در استان خراسان شمالی، چهار مورد و در استان‌های لرستان و چهارمحال و بختیاری، پنج مورد
مرگ و میر بیماران کووید۱۹ ثبت شده است.»

نام:
ایمیل:
* نظر: