kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۶۷۲۶
تاریخ انتشار : ۰۵ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۸
رئیس قوه قضائیه صبح دیروز، همزمان با اربعین حسینی(ع) از مرکز توانبخشی جانبازان ثارالله در شمال تهران بازدید کرد.


به گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در این بازدید دو ساعته ضمن عیادت از تک‌تک جانبازان قطع نخاع بستری در این مرکز، پای حرف‌ها و درددل‌ها‌یشان نشست و در جریان نحوه خدمت‌رسانی به آنها قرار گرفت.
محسنی اژه‌ای در این دیدار، جانبازان را ادامه‌دهندگان راه عاشوراییان و نماد ایثار، صبر و استقامت معرفی کرد که منبع روحیه و انرژی در جامعه هستند.
وی افزود: رنجی که جانبازان برای دفاع از ارزش‌ها متحمل شده‌اند، وظیفه ما را در انجام مسئولیت‌هایمان سنگین‌تر می‌کند. رنج خانواده‌های جانبازان هم به مراتب بیشتر است و آنها به اندازه یک شهید و جانباز اجر می‌برند و در مجاهدتشان شریک هستند. شهدا یک‌بار به این درجه رفیع نائل آمدند و رفتند، اما اجر لحظه لحظه عمر جانبازان و خانواده‌هایشان نزد خدا محفوظ است.
رئیس قوه قضائیه با تقدیر از مدیران و کارکنان آسایشگاه جانبازان ثارالله، گفت: پرستاری از جانبازان یک شغل نیست بلکه خدمت به بهترین بندگان خداست که پاداش آن از محاسبات عقل معاش‌اندیش خارج است.
در جریان این بازدید، رئیس مرکز توانبخشی ثارالله گزارشی از وضعیت جانبازان بستری در این مرکز و نحوه خدمات‌رسانی به آن‌ها و همچنین کمبودها و نیازهایشان ارائه کرد.
به گفته وی، ۳۰ جانباز دارای ۷۰ درصد ضایعات نخاعی که برخی از آ‌نها از نخستین سال‌های دفاع مقدس مجروح شده‌اند در این آسایشگاه بستری هستند و حدود ۹۰ نفر در بخش‌های مختلف به‌صورت ۲۴ ساعته مشغول ارائه خدمات آسایشگاهی به این عزیزان هستند.
جانبازان نیز در گفت‌وگوی بی‌واسطه‌شان با رئیس عدلیه، به بیان دغدغه‌ها و مطالبات‌شان پرداختند و برای رئیس دستگاه قضا در انجام وظایفش در اجرای عدالت و احقاق حق آرزوی موفقیت کردند.
برخورد قاطع با مفسدان و رانت‌خواران و مدیران اجرایی گذشته که با ترک فعل و قصور‌ها باعث مشکلاتی برای مردم شدند، تقویت نظارت بر حوزه بهداشت و درمان و بیمارستان‌ها، توسعه آسایشگاه‌ها‌ی جانبازان و توجه به امنیت شغلی و حقوق پرستاران از جمله مطالبات مطرح شده در این بازدید بود.
جانبازان قطع نخاع در پایان دیدار رئیس دستگاه قضایی، با وی عکس یادگاری انداختند.

نام:
ایمیل:
* نظر: