kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۶۶۴۱
تاریخ انتشار : ۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۰

 

دانشجویان ایرلندی در بدو ورود وزیر پیشین امور خارجه آمریکا به محوطه دانشگاه «کوئینز» وی را جنایتکار جنگی خواندند و «هو» کردند.
«هیلاری کلینتون» وزیر خارجه پیشین آمریکا روز جمعه هنگام حضور در مراسمی که وی را به عنوان اولین صدراعظم زن دانشگاه «کوئینز» ایرلند معرفی می‌کرد، در محوطه این دانشگاه هو شد. به گزارش  باشگاه خبرنگاران جوان   یک کلیپ ۴۰ ثانیه‌ای که در توئیتر دست به دست می‌شود، کلینتون را در حال ورود به دانشگاه «کوئینز» ایرلند نشان می‌دهد که کودکی پشت سر او راه می‌رود و لباس کلینتون را بالا گرفته تا مانع برخورد آن با زمین شود. هنگامی که او وارد محوطه دانشگاه می‌شود جمعیت حاضر شروع به فریاد زدن بر سر وزیر پیشین امور خارجه آمریکا می‌کنند.در میان این اعتراضات صدای فریاد یک نفر که کلینتون را «جنایتکار جنگی» می‌خواند نیز شنیده می‌شود. شخص دیگری فریاد می‌زند: «شرم بر دانشگاه کوئینز» که کلینتون را به اینجا دعوت کرده است. به گفته رسانه‌های انگلیسی، این گروه به سیاست خارجی آمریکا اعتراض می‌کردند.
کلینتون در اوایل ژانویه ۲۰۲۰ به عنوان صدراعظم این دانشگاه منصوب شد، اما انتصاب وی به دلیل همه گیری کرونا به تعویق افتاد. او یازدهمین رئیس‌دانشگاه و اولین زنی است که این عنوان را در اختیار دارد. کلینتون قبل از این مراسم اعلام کرد که از بودن در ایرلند شمالی خوشحال است و به رابطه دیرینه خود با این کشور افتخار می‌کند. او در سخنرانی پذیرش خود  تصمیم برای ایفای این نقش را آسان عنوان کرد زیرا او همیشه از حضور در محوطه دانشگاه و صحبت با دانشجویان لذت می‌برد.

نام:
ایمیل:
* نظر: