kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۶۵۶۳
تاریخ انتشار : ۰۲ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۶

وزیر ورزش و جوانان با حضور در منزل شهید رضایی گفت: منویات مقام معظم رهبری چراغ راه من و همکارانم است.
حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان با حضور در منزل شهید رضایی و تبریک آغاز هفته دفاع مقدس اظهار داشت: یاد و خاطره شهدا برای همه ما گرامی است و باید سعی کنیم از این یادمان ارزشمند پاسداری کنیم. همچنین یاد و خاطره 5 هزار شهید ورزشکار و 135 شهید مدافع حرم را گرامی می‌دارم.
وی با بیان اینکه امیدوارم من و همکارانم به گونه‌ای عمل کنیم که موید فرهنگ ایثار و شهادت در ورزش باشیم، گفت: وقتی که ما نگاه عادلانه داشته باشیم، وقتی که روحیه مبارزه با فساد، شفاف ‌سازی در ورزش، احترام به بزرگتر و پیشکسوت داشته باشیم، باید به عنوان مثال برای فدراسیون جانبازان و معلولین برنامه‌های ورزشی با رویکردهای مختلفی را برگزار کنیم. چرا که همیشه این افراد قرار نیست قهرمان باشند، اما مجدد در بین ما زندگی خواهند کرد. پس باید در فدراسیون‌های خاص از جمله جانبازان و معلولین، ناشنوایان، بیماران خاص، کمیته ملی پارالمپیک نگاه ویژه‌ای داشته باشیم. باید به نوعی جهادگونه با رفتاری برگرفته از دوران دفاع مقدس به نحوی برنامه‌ریزی و مدیریت‌نماییم که همواره جایگاه و شان این عزیزان در جامعه حفظ شود. به فکر این باشیم که اینان حقی بر گردن ما دارند و اینان بودند که ما در حال حاضر هستیم. آن وقت است که ما به تکلیف خود عمل کردیم.
سجادی با اشاره به منویات رهبر عظیم الشان انقلاب تصریح کرد: در همین چند روز گذشته زمانی که در محضر
مقام معظم رهبری بودیم برخی از ارزش‌هایی که اعضای کاروان ما رعایت کردند را یک به یک برشمردند. از چادر، احترام به رقیب، سجده شکر بر روی چفیه، احترام به مادر شهید بابایی که سرپرست معنوی کاروان بودند، نام بردند. ایشان تمامی این موارد را دیدند. همچنین بیانیه‌ای از طرف رؤسای فدراسیون‌های ورزشی در تبعیت از بیانات رهبر معظم انقلاب تنظیم شد. امیدواریم این موارد چراغ و نقشه راه ما در ورزش باشد. در ادامه به استراتژی‌هایی که حضرت آقا درباره ورزش فرمودند مجددا تاکید و به آن پایبند بوده و برگ زرینی در کارنامه ورزشی ما باشد.
حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در پایان گفت: هر زمانی که ما کار فرهنگی انجام دادیم، مدال‌ها هم در ادامه آن راه آمدند. امیدوارم روزی فرابرسد تا در عرصه ورزشی هم مدال و هم اخلاق را ببریم. چون مدال و کاپ رفته و آمده ولی آنچه که ماندگار است منش، اخلاق و ارزش پهلوانی در ورزش است.

نام:
ایمیل:
* نظر: