kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۶۳۸۹
تاریخ انتشار : ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۳

 

رئیس‌جمهور برزیل و هیئت همراهش که برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک سفر کرده‌اند، مجبور شدند به دلیل واکسن نزدن در خیابان پیتزا بخورند.
به گزارش خبرگزاری فارس، «ژائیر بولسونارو» رئیس‌جمهور برزیل که برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک سفر کرده، مجبور شد اولین وعده غذایی در آمریکا را به دلیل وجود محدودیت‌های کرونایی این شهر که بر اساس آن افراد غیرواکسینه نمی‌توانند داخل رستوران‌ها و غذاخوری‌ها حضور یابند، در خیابان بخورد. تصاویر پیتزا خوردن بولسونارو در کنار وزرایش را «ژیلسون ماچادو» وزیر گردشگری برزیل در فضای مجازی منتشر کرد که در آن وزیر بهداشت برزیل هم حضور دارد. 
به گزارش روزنامه «دیلی میل»، یکی از اعضای هیئت دولت برزیل که یک هفته قبل از رئیس‌جمهور این کشور وارد شهر نیویورک شد، از آن زمان تست کرونای وی مثبت بوده و در هتلی در نیویورک در قرنطینه قرار دارد. 
همچنین بر اساس این گزارش، بولسونارو و وزیرانش که همه بدون ماسک بودند، مجبور شدند از درب پشتی هتل خود در شهر نیویورک به صورت مخفیانه وارد شوند، زیرا گروهی از معترضان با پلاکاردهایی به حضور او در این شهر اعتراض کردند. 
بولسونارو یک ضد واکسن سرسخت بوده و درباره اثربخشی واکسن‌های کرونا تردید دارد. او پیشتر ادعا کرده بود که کرونا چیزی جز یک آنفلوآنزای کوچک نیست و سابقه ورزشی او را از بدترین علائم  محافظت می‌کند.
بولسونارو رئیس‌جمهور راست افراطی که به دلیل رفتارها و مواضعش به ترامپ برزیل مشهور است. کاخ سفید ابراز نگرانی کرده که نشست مجمع عمومی سازمان ملل می‌تواند به یک رویداد شیوع کرونا تبدیل شود. 
«عبداله شهید» رئیس‌مجمع عمومی سازمان ملل متحد پیشتر نامه‌ای را منتشر کرد که در آن آمده بود هیئت‌هایی که برای شرکت در  نشست در سالن مجمع عمومی حاضر می‌شوند باید مطابق با الزامات مقامات شهر نیویورک گواهی واکسیناسیون را ارائه دهند که این شرط بعداً لغو شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: