kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۵۸۶۱
تاریخ انتشار : ۲۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۱
رئیس‌هیئت‌مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار اعلام کرد
رئیس‌هیئت‌مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار از ثبات بازار تا دو هفته دیگر با واردات ۱۰ هزار تن تخم مرغ خبر داد.

 


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حمید کاشانی گفت: با مجوز وزارت جهاد کشاورزی، ظرف چند روز آینده ۱۰ هزار تن تخم مرغ وارد کشور می‌شود و با تمهیدات صورت گرفته ظرف دو هفته آینده بازار تخم مرغ به ثبات می‌رسد.
وی افزود: در ماه‌های گذشته مشکلاتی همچون نرسیدن به موقع نهاده‌ها و همچنین تغییر نیافتن قیمت مصوب تخم‌مرغ علیرغم افزایش قیمت نهاده‌های تولید، موجب بی‌ثباتی در بازار تخم مرغ شد.
این فعال اقتصادی یادآور شد: اتحادیه مرغ تخم‌گذار در ماه‌های گذشته بار‌ها به مسئولان هشدار داده بود که در نتیجه این چالش‌ها بازار بی‌ثبات خواهد شد، ولی توجهی نشد.
کاشانی ادامه داد: در حال حاضر با روی کار آمدن دولت جدید جلسات بسیار خوبی که با وزیر مربوطه برگزار شد، مجوز واردات تخم مرغ دریافت شد که قرار است در مرحله اول ۱۰ هزار تن از این محصول وارد کشور شود.
وی عنوان کرد: همچنین قرار است به زودی قیمت تخم‌مرغ اصلاح شود و از آنجا که در حال حاضر قیمت هر شانه تخم مرغ در درب مرغداری ۳۸ تا ۳۹ هزار تومان است، قیمت این محصول در بازار به ازای هر شانه باید بین ۴۳ تا ۴۵ هزار تعیین شود که این موضوع نیز موجب پایداری تولید و جلوگیری از هرج و مرج در بازار می‌شود.
رئیس‌هیئت‌مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار توضیح داد: از آنجا که در حال حاضر این نرخ مصوب تغییر نیافته و بر اساس واقعیت تولید و بازار تعیین نشده متاسفانه شاهد هرج و مرج در بازار تخم مرغ هستیم و هر کسی به هر قیمتی که می‌خواهد این محصول را ارائه می‌کند.
کاشانی گفت: امیدواریم با واردات تخم مرغ و تعیین قیمت جدید تخم مرغ شاهد رشد تولید و ثبات در بازار باشیم.
وی افزود: در حال حاضر تامین نهاده‌ها با دستور وزیر
جهاد کشاورزی روند خوبی پیدا کرده که این موضوع نیز به حل‌مشکلات تولید و در نتیجه بازار تخم مرغ کمک می‌کند و امیدواریم ظرف دو هفته بازار به ثبات و تعادل لازم برسد.
افزایش جوجه‌ریزی در تابستان
مدیرکل دفتر امور طیور معاونت تولیدات دامی وزارت جهاد‌کشاورزی هم گفت: با توجه به احساس نیاز بازار به جوجه‌ریزی، واردات ۹۵ میلیون عدد تخم مرغ نطفه‌دار برنامه‌ریزی شده است.
غلامرضا ملک نیا افزود: در تیر و مردادماه حدود ۲۳۴ میلیون قطعه جوجه‌ریزی اتفاق افتاده که ۱۱۷ میلیون قطعه در تیرماه و همین تعداد در مرداده ماه بوده است.
وی ادامه داد: در شهریورماه هم پیش‌بینی می‌کنیم حدود ۱۱۷میلیون قطعه جوجه ریزی انجام شود که با این میزان جوجه ریزی تولید گوشت مرغ به ۲۰۰ تا ۲۱۰ هزار تن در ماه خواهد رسید.
این مسئول در رابطه با میزان جوجه ریزی در مدت مشابه سال گذشته، خاطرنشان کرد: در مجموع در تابستان سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۱۰ درصد افزایش جوجه‌ریزی داشته ایم.

نام:
ایمیل:
* نظر: