kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۵۸۳۵
تاریخ انتشار : ۲۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۳
در آستانه شروع سال تحصیلی صورت گرفت
در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید و به همت بنیاد احسان وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، پویش سالیانه «مشق احسان»با هدف توزیع نوشت‌افزار ایرانی بین دانش‌آموزان نیازمند کشور آغاز به کار کرد.

 


صبح دیروز در مراسمی با حضور معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام و مدیرعامل بنیاد احسان در یکی از مساجد محله محروم هرندی تهران، پویش ملی «مشق احسان» آغاز به کار کرد.
معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام در این مراسم گفت: امسال سومین سالی است که پویش مشق احسان برگزار می‌شود و این ایده از سوی ستاد اجرایی فرمان امام به عنوان ایده مثبت با هدف تأمین لوازم‌تحریر ایرانی برای خانواده‌ها و دانش‌آموزان نیازمند ایجاد شده است. سیدمصطفی سیدهاشمی درخصوص جزئیات پویش امسال افزود: امسال از سوی ستاد اجرایی فرمان امام ٢۵٠ هزار بسته نوشت‌افزار با سرمایه ۵۰ میلیارد تومان برای دانش‌آموزان همه مقاطع تحصیلی تهیه شده و حدود ۷۰ هزار بسته هم از طریق مشارکت مردمی تأمین شده است.
سیدهاشمی خاطرنشان کرد: لوازم‌تحریر تهیه شده تماماً ساخت داخل است و با تهیه آن، ایجاد اشتغال برای کارگاه‌های تعطیل و نیمه تعطیل نیز صورت گرفته است.
به گفته وی، ارزش هر بسته نوشت‌افزار ٢٠٠ هزار تومان برآورد شده است.
معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام درخصوص توزیع این اقلام نیز بیان داشت: هزار گروه جهادی آموزشی توسط بنیاد احسان در سراسر کشور شناسایی و انتخاب شده‌اند که این گروه‌های جهادی بسته‌های لوازم‌تحریر را در مناطق حاشیه‌ای و کم‌برخوردار توزیع می‌کنند.
آخرین خبرها از تولید واکسن برکت
سیدهاشمی درخصوص آخرین خبرها از واکسن
کوو ایران برکت نیز گفت: تولیدات واکسن برکت تا به امروز ١٠ میلیون دُز بوده که از این تعداد بیش از پنج میلیون و ٢٠٠ هزار دُز واکسن تحویل وزارت بهداشت شده و مابقی این واکسن‌ها نیز پس از طی مراحل تست کیفیت تحویل این وزارتخانه خواهند شد.
وی تأکید کرد: فرآیند تولید در فاز دوم کارخانه شفافارمد نیز از هفته گذشته آغاز شده و این خط تولید واکسن برکت با ظرفیت ۶ تا ۸ میلیون دُز نیز طی چند روز آینده به بهره‌برداری رسمی می‌رسد.
گفتنی است، بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام تاکنون بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار بسته لوازم‌تحریر را در بین دانش‌آموزان نیازمند توزیع کرده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: