kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۵۷۶۸
تاریخ انتشار : ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۰
فرماندار تهران اعلام کرد
فرماندار تهران با اشاره به اجرای صدور مجوز‌های رفت و آمد برون‌شهری به صورت اینترنتی گفت: برای کسانی که حائز شرایط باشند پیامک تایید به همراه کد پیگیری سفر ارسال خواهد شد.

 


به گزارش خبرگزاری تسنیم، عیسی فرهادی درخصوص تغییر شرایط اخذ مجوز رفت و آمد برون‌شهری اظهارداشت: افراد برای اخذ مجوز رفت و آمد برون‌شهری تهران از 7 صبح تا ساعت 11 می‌توانند به‌صورت رایگان در سامانه taradodtehran.com ثبت‌نام کنند.
فرهادی درباره جزئیات این طرح افزود: ثبت‌نام در این سامانه تنها یک بار در ماه به مدت یک هفته امکان‌پذیر است. وی با بیان اینکه سایت اعلام شده در روزهای پنج‌شنبه و جمعه بسته خواهد بود، گفت: کسانی که حائز شرایط باشند پیامک تایید به همراه کد پیگیری سفر بعدازظهر همان روز برای تلفن‌‌های همراهشان ارسال خواهد شد. فرماندار تهران با اشاره به اینکه مردم نگران ثبت جریمه توسط پلیس نباشند، ادامه داد: چنانچه بین راه از جانب پلیس جریمه‌ای صورت بگیرد جای نگرانی نیست زیرا این جریمه‌ها پاک خواهد شد. فرهادی با اشاره به تغییراتی که در بحث صدور مجوزهای رفت و آمد برون‌شهری عنوان کرد: این طرح در بخش اینترنتی در ابتدا با ترافیک درخواست روزانه حدود 300 هزار نفر مواجه شد و به مدل حضوری تغییر یافت، با مشاهده صفوف مردمی مجددا به حالت سامانه‌ای تغییر داده شد. وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر این طرح با اصلاحات شامل فعالان بنگاه‌های تجاری، کادر درمان، دانشجویان در حال تحصیل در شهرهای دیگر، بستگان درجه یک و دو فوت‌شدگان کرونایی، افراد دارای نوبت پزشکی و همچنین دانش‌آموزان که برنامه تحصیلی خارج از تهران دارند، می‌شود.
فرماندار تهران با اشاره به تاثیر اجرای طرح منع رفت و آمد در ابتلا به کرونا اظهارداشت: اگر این طرح اجرا نمی‌شد قطعاً تعداد فوتی‌ها و بستری‌ها افزایش پیدا می‌کرد. البته بخشی از ضوابط این طرح توسط مردم انجام نشد ولی امیدواریم با اجرای این طرح و ادامه روند واکسیناسیون اوضاع بهتر شده و در بحث حمل‌ونقل بین شهری تصمیمات خوبی گرفته شود.
فرهادی با اعلام اینکه بعد از شیوع کرونا و تعطیلی مدارس تعداد مسافران در متروها و اتوبوس روزانه از سه میلیون نفر به یک میلیون نفر کاهش پیدا کرد، گفت: ما اجرای طرح ترافیک را در زمان‌های مختلف داشتیم اما اینکه دائمی نیست به دلیل لزوم توجه به بحث آلودگی هوا است.

نام:
ایمیل:
* نظر: