kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۵۷۶۴
تاریخ انتشار : ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۹

 

 

نایب‌رئیس‌کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه برگ سبز خودرو معتبر است گفت: مردم هر گونه شکایت خود در این خصوص را به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اعلام کنند.
حجت‌الاسلام حسن نوروزی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری صدا و سیما، اظهار داشت: حکم و رای هیئت عمومی دیوان عدالت اداری برای ما فصل‌الخطاب است و دادستان کل کشور به صراحت گفته که برگ سبز خودرو معتبر است بنابراین نباید مردم را اذیت کرد و سخنان ایشان برای ما قابل قبول است. نوروزی تاکید کرد: سخن مدعی العموم فصل‌الخطاب است و رای دیوان عدالت حاکم بر بخش‌نامه و آیین‌نامه‌هاست و به طرفداری از ملت و قانون باید تمکین کنیم. وی افزود: کمیسیون قضایی به عنوان ناظر بر دفترخانه‌ها نیز باید کار خودشان را انجام دهند و باید در شرایط حساس مردم را کمک کنیم، مردم نگران نباشد، برگ سبز معتبر است چرا که رای و هیئت عمومی دیوان را داریم.
نماینده مردم رباط کریم تصریح کرد: اگر فردی خودروی خود را در شهرستان فروخته و نیاز به وکالت نامه دارد و دفترخانه‌ها از ارائه آن خودداری کنند، مردم به کمیسیون اصل ۹۰ گزارش آن را اعلام کنند. نوروزی افزود: همانگونه که دادستان کل کشور اخطار دادند، دفترخانه‌ها باید طبق قانون عمل کنند، تاکید می‌کنم برای انتقال اسناد همان برگه سبز کافی است که به راهور مراجعه کنند و نیاز به مراجعه به دفترخانه وجود ندارد، اما چنانچه فردی بخواهد اقدام قوی داشته باشد به اختیار خود به دفترخانه مراجعه کند. وی تاکید کرد: مجلس و قوه قضائیه و نیروی انتظامی همه اعلام کردند که برگ‌سبز معتبر و هرگونه تغییر و تعویض پلاک به وسیله برگ‌‌سبز معتبر است و مردم نگران نباشند.

نام:
ایمیل:
* نظر: