kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۵۷۶۳
تاریخ انتشار : ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۹

 

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ از اجرای طرح برخورد با دستفروشان و وانت‌بارها در حاشیه بزرگراه‌ها و معابر اصلی خبر داد.
سرهنگ علی همه‌خانی با بیان اینکه یکی از وظایف پلیس راهنمایی و رانندگی تامین امنیت کاربران ترافیکی اعم از رانندگان، سرنشینان و عابران پیاده است، به خبرگزاری ایسنا گفت: یکی از مواردی که می‌تواند موجب از بین رفتن امنیت کاربران ترافیکی شود، حضور وانت‌بارها و دستفروشان در حاشیه راه‌ها و به خصوص بزرگراه‌ها و معابر اصلی است. حضور این خودروها می‌تواند منجر به وقوع تصادفات رانندگی از نوع خسارتی، جرحی و حتی فوتی شود.
همه‌خانی ادامه داد: متاسفانه برخی از وانت‌بارها و دستفروشان برای فروش محصول خود، به میانه مسیر آمده و درموقعیت‌هایی خطرناک توقف کرده یا یک نفر را مستقر می‌کنند که همین موضوع احتمال تصادف را تا چندین برابر افزایش می‌دهد، علاوه‌بر آن، توقف خودروها در حاشیه مسیر اصلی هم موجب بالا رفتن احتمال تصادف شده و هم سبب اخلال در ترافیک می‌شود. وی با بیان اینکه چنین اقدامی تخلف از مقررات راهنمایی و رانندگی است و برابر قانون با آن برخورد می‌شود، گفت: در همین راستا نیز پلیس با چنین تخلفاتی برخورد خواهد کرد تا درجه اول جان شهروندان و افراد را حفظ کند و پس از آن از ایجاد بار ترافیکی نیز جلوگیری کند.
معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ از رانندگان وانت بارها و دستفروشان خواست از حضور در حاشیه بزرگراه‌ها و راه‌های اصلی خودداری کرده و محل دیگری را برای فعالیت انتخاب کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر: