kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۵۷۴۴
تاریخ انتشار : ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۷

 

وزیر کشور و فرمانده گارد ملی ونزوئلا قطعی برق در چند ایالت این کشور را ناشی از «حمله تروریستی» و «توطئه خرابکارانه» خوانده است.
ایجادِ وحشت همواره هدف حملات تروریستی بوده است؛ یعنی همیشه هدف از یک حمله ایجاد کشتار هر چه بیشتر نیست بلکه گاهی هدفِ به وحشت‌انداختن حریف است. با تأمل در این معنا متوجه می‌شویم که این هدف را می‌توان بیرون از میدان جنگ نیز پیش گرفت؛ قطعی برق، ایجاد بحران‌های اقتصادی و... همه می‌توانند ابزار جنگ باشند. فرض کنید زیرساخت‌های برق یک شهر مورد تهاجم یا نفوذ قرار گیرد و به طور کلی قطع و یا کنترل آن به دست مهاجمان افتد، در این صورت تمام سیستم‌های خدماتی، اضطراری و سیستم‌های خانگی، که وابسته به فعال بودن شبکه برق می‌باشند مختل خواهند شد.
به دنبال انفجار روز یکشنبه در ایستگاه توزیع برق ایالت «آراگوآ» ونزوئلا برق چند ایالت این کشور قطع شد. «نستور رِوِرول» وزیر کشور و فرمانده گارد ملی ونزوئلا در واکنش به انفجار در ایستگاه توزیع برق در ایالت آراگوآ اعلام کرد، شبکه ملی برق ونزوئلا مورد حمله قرار گرفت؛ حمله‌ای که بخشی از یک «طرح خرابکارانه» بزرگ‌تر بوده است. او همچنین تاکید کرد که انفجار در ایستگاه توزیع برق ایالت آراگوآ ناشی از یک حمله تروریستی بود.
به گزارش فارس، نستور رِوِرول همچنین اعلام کرد برق برخی از مناطق وصل شده و تلاش‌ها برای تعمیر و وصل شدن برق در دیگر مناطق ادامه داد. به گفته وزیر کشور ونزوئلا، «جنگ الکتریکی» یکی از ابعاد مهم «جنگ چند وجهی» دشمنان ونزوئلا علیه این کشور است.
گفتنی است، «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا اکتبر سال گذشته میلادی (مهر-آبان) نیز در توضیح حمله به پالایشگاه «آموآی» که سبب انفجاری بزرگ شده بود، اعلام کرد که این یک حمله تروریستی بود.

نام:
ایمیل:
* نظر: