kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۵۶۸۴
تاریخ انتشار : ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۸
سرپرست آموزش و پرورش:
سرپرست آموزش و پرورش گفت: هرچند واکسیناسیون دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال در دستور کار است اما واکسیناسیون دانش‌آموزان شرط بازگشایی مدارس نیست، بلکه به هر میزان که بشود پروتکل‌ها را رعایت کرد، می‌توان مدارس را بازگشایی کرد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، علیرضا کاظمی در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش سراسر کشور، که با موضوع پروژه مهر و بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید، در اردوگاه فرهنگی تربیتی شهید باهنر، برگزارشد، اظهارداشت: علیرغم تلاش‌های فراوان، همچنان چالش‌های آموزش و پرورش بسیار زیاد است؛ لذا زمانی می‌توانیم به توفیقات و اهداف تعلیم و تربیت دست پیدا کنیم که مشکلات حل شود و این موضوع نیاز به حمایت ملی و تمام قد دارد.
کاظمی با تشریح برخی مشکلات آموزش و پرورش ادامه داد: تا زمانی که سلامت جسمی و روانی دانش‌آموزان را تامین نکنیم در حوزه دستیابی به اهداف تعلیم و تربیت مشکل اساسی داریم. زمانی می‌توانیم به توفیقات و اهداف تعلیم و تربیت دست پیدا کنیم که این مشکلات تامین و حل شود این موضوع نیازمند حمایت ملی و تمام قد دارد.
وی افزود: بی‌ثباتی در مدیریت یکی از چالش‌های بزرگ
آموزش و پرورش است چنانکه طی ۸ سال، پنج وزیر تغییر می‌کند و تغییر یک مدیر تا کف مدرسه پیش می‌رود این یکی از عوامل عدم موفقیت آموزش و پرورش در تحقق اهداف است.
نسخه جدید شبکه شاد راه‌اندازی می‌شود
سرپرست وزارت آموزش و پرورش از تامین منابع مالی تهیه تبلت دانش‌آموزی و ابلاغ آن تا هفته آینده به استان‌ها خبر داد و گفت: در سال جدید تحصیلی نسخه جدید شبکه شاد راه‌اندازی می‌شود.
کاظمی با اشاره به تاکید رئیس‌جمهور درخصوص اینترنت شاد، بیان داشت: اینترنت مورد استفاده معلمان و دانش‌آموزان در شبکه شاد رایگان خواهد بود.
وی بر تک صدایی بودن خبرهای مربوط به بازگشایی مدارس تاکید کرد و عنوان کرد: در فرصت باقیمانده تا مهرماه، با تدوین بسته بازگشایی مدارس و اقناع ‌سازی افکار عمومی تلاش کنیم این تک صدایی را ایجاد کنیم.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: هرچند واکسیناسیون دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال در دستور کار است اما واکسیناسیون دانش‌آموزان شرط بازگشایی مدارس نیست بلکه به هر میزان که بشود پروتکل‌ها را رعایت کرد، می‌توان مدارس را بازگشایی کرد، لذا به طور کلی بازگشایی مدارس در سال جدید تحصیلی با توجه به تراکم جمعیت و زیرساخت‌های بهداشتی در هر منطقه متفاوت خواهد بود و در این زمینه نیز تفویض اختیار خو اهد شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: