kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۵۴۵۱
تاریخ انتشار : ۱۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۸
با حکم خطیب
وزیر اطلاعات در مراسم انتصاب معاون جدید معاونت اطلاعات و امنیت اقتصادی و مبارزه با فساد این وزارتخانه، «عدالت‌محوری» و «فسادستیزی» را از شعارهای اصلی دولت مردمی دانست که هر دو مربوط به معاونت اطلاعات و امنیت اقتصادی و مبارزه با فساد است.


حجت‌الاسلام والمسلمین سید اسماعیل خطیب وزیر اطلاعات در مراسم تودیع و معارفه معاونت اطلاعات و امنیت اقتصادی و مبارزه با فساد این وزارت‌خانه گفت: رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در حوزه مبارزه با مفاسد و فسادستیزی جزو بیّنات و محکمات دستگاه اطلاعاتی است و با نصب‌العین قرار دادن فرمایشات معظم‌له در مبارزه با فساد و رانت مربوط به هر دستگاهی که باشد با جدیت و قاطعیت عمل می‌کنیم.
وزیر اطلاعات «عدالت‌محوری» و «فسادستیزی» را از شعارهای اصلی دولت مردمی عنوان کرد که هر دو مربوط به معاونت اطلاعات و امنیت اقتصادی و مبارزه با فساد می‌باشد و اظهار امیدواری کرد همکاران معاونت مزبور در اجرایی نمودن این دو شعار مهم موفق شوند.
حجت‌الاسلام والمسلمین خطیب ضمن تأکید بر ضرورت مبارزه با فساد گفت: با ناکارآمدی دستگاه‌ها و فساد و رانت در هر دستگاهی باید با قاطعیت برخورد کنیم و اگر شامل وزارت، حراست، بازنشستگان، بیرونی‌ها و غیره شد، کوتاه نیاییم.
وزیر اطلاعات در ادامه با ‌اشاره به معضل قاچاق کالا و ارز با عنوان یک مشکل فسادزا در کشور و ‌اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در این خصوص، نسبت به ضرورت برخورد جدی و قاطع با قاچاق کالا و ارز در همه حوزه‌ها تأکید و این کار را از اولویت‌های کاری آن معاونت برشمرد.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت‌های بالای وزارت اطلاعات، این وزارتخانه، در راستای حل مشکلات مردم، به دولت و دستگاه‌های مرتبط کمک خواهد کرد. به عنوان نمونه یکی از ظرفیت‌ها کمک به دستگاه‌های مسئول در زمینه انتقال دارو و واکسن کرونا می‌باشد که مجدانه پیگیر آن هستیم.
وزیر اطلاعات در پایان با توجه به امیدآفرین بودن بسیاری از اقدامات وزارت اطلاعات بر ضرورت اطلاع‌رسانی اقدامات سربازان گمنام امام زمان (عج) به جامعه، تأکید کرد.
مشاور نهاد و رئیس ‌مرکز حراست نهاد ریاست‌جمهوری
منصوب شد
معاون اجرایی رئیس‌جمهور و سرپرست نهاد ریاست‌جمهوری با صدور حکمی، حسین رمضانی را به سمت «مشاور نهاد و رئیس ‌مرکز حراست نهاد ریاست‌جمهوری» منصوب کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، در حکم سید صولت مرتضوی به رمضانی آمده است: نظر به مراتب تعهد و تجارب ارزنده جناب‌عالی، به موجب این حکم به سمت «مشاور نهاد و رئیس‌ مرکز حراست نهاد ریاست‌جمهوری» منصوب می‌شوید.
وی اضافه کرد: انتظار دارد با بهره‌گیری از ظرفیت سرمایه‌های انسانی نهاد ریاست‌جمهوری و هم‌افزایی با سایر دستگاه‌های نظارتی نسبت به صیانت از منابع انسانی، حراست از بیت‌المال و همکاری در تحقق ماموریت‌های جاری دولت در راستای اجرای سیاست‌های ابلاغی ریاست محترم جمهور در تحقق سلامت اداری و برخورد با فساد اهتمام لازم را بعمل آورید.
مرتضوی افزود: امید است با استعانت از خداوند متعال و اهتمام به تفکر عدالت‌محور و روحیه انقلابی، مردم‌داری، پاکدستی، فسادستیزی، قانون‌مداری و مفاد عهدنامه مدیران دولت مردمی در انجام وظایف موفق و مؤید باشید.

نام:
ایمیل:
* نظر: