kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۵۲۴۲
تاریخ انتشار : ۱۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۷
رئیس‌پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری سه کلاهبردار که با همکاری یکدیگر و جعل مدارک و عنوان، ۱۰۰۰ میلیارد تومان کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ جلیل موقوفه‌ای اظهارداشت: در پی وقوع یک فقره کلاهبرداری از شهروندی در غرب تهران، رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران کلانتری ۱۳۴ شهرک قدس قرار گرفت.
موقوفه‌ای افزود: ماموران کلانتری با رصدهای اطلاعاتی و تلاش‌های شبانه‌روزی در نهایت اعضای یک باند سه نفره کلاهبرداری را در غرب تهران، شناسایی و متوجه شدند متهمان با جعل مدارک و عنوان و معرفی املاک سایر افراد و زمین‌های بلاصاحب، از شهروندان در غرب تهران کلاهبرداری می‌کنند.
وی ادامه داد: ماموران کلانتری شهرک قدس پس از دریافت این اطلاعات مهم و کسب مجوزهای لازم قضائی، مخفیگاه متهمان را شناسایی و موفق شدند پس از هماهنگی‌های قضائی هر سه متهم را در مخفیگاهشان دستگیر کنند.
رئیس‌پلیس پیشگیری تهران گفت: این افراد در تحقیقات اولیه صراحتا به ۳۰ فقره کلاهبرداری در غرب تهران اعتراف و اظهار داشتند در تعدادی از موارد کلاهبرداری شده زمین‌های بلاصاحب و رها شده را شناسایی و با جعل اسناد و مدارک هویتی، خود را به عنوان مالک این زمین‌ها به خریداران معرفی می‌کردند.
موقوفه‌ای با اشاره به اینکه متهمان همچنین اعتراف کردند با خرید سندهای مسروقه از سارقان و جعل مدارک هویتی خود را به عنوان مالکان این املاک به خریداران معرفی می‌کردند، افزود: متهمان با دریافت قسمتی از ثمن مورد معامله از محل متواری و دیگر پاسخگوی مال باختگان نمی‌شدند.
وی خاطر نشان کرد: کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را یکهزار میلیارد تومان برآورد کرده‌اند و متهمان پس از تحقیقات اولیه برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

نام:
ایمیل:
* نظر: