kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۵۲۲۵
تاریخ انتشار : ۱۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۳
به دنبال افزایش جرم و جنایت و خشونت‌های مسلحانه در آمریکا پلیس این کشور برای اراذل و اوباش مسلح در سانفرانسیسکو حقوق ماهانه و جایزه تعیین کرده تا شاید به مردم تیراندازی نکنند!

بر اساس گزارش رسانه‌های آمریکا بیش از 270 تا 300 میلیون قبضه سلاح گرم در آمریکا وجود دارد؛ یعنی تقریباً به ازای هر نفر یک اسلحه! و مردم آمریکا روزانه با این سلاح‌ها همدیگر را می‌کشتند. به نوشته «نیویورک تایمز» این کشور اولین رتبه را از نظر میزان مرگ و میر بر اثر جرائم مسلحانه در دنیا دارد و زرادخانه‌های شخصی در آمریکا 6 برابر مرگبارتر از کانادا و 30 برابر بدتر از استرالیاست. از سوی دیگر طی سال‌های اخیر و به دنبال بحران کرونا خشونت‌های مسلحانه در این کشور به شدت افزایش پیدا کرده است.
حالا و با افزایش خشونت‌های مسلحانه در آمریکا پلیس در برخی ایالت‌ها مثل «سانفرانسیسکو» برای اراذل و اوباش به خاطر شلیک نکردن به مردم حقوق و جایزه تعیین کرده است. به گزارش ایسنا، به نقل از دویچه‌وله،شمار قربانیان درگیری‌های مسلحانه در سان‌فرانسیسکو در نیمه اول سال ۲۰۲۱ بیش از ۲ برابر شده و پلیس آمریکا تصمیم گرفته به کسانی که پیش از این مرتکب عمل مجرمانه و خشونت شده‌اند در صورت عدم شلیک به سوی مردم، ماهیانه ۵۰۰ دلار پرداخت کند. این گزارش می‌افزاید: «پلیس سان‌فرانسیسکو در برنامه جدیدی می‌خواهد، برای کاهش تلفات درگیری‌ها و حملات مسلحانه در این شهر به مظنونین به استفاده از اسلحه برای شلیک نکردن ماهیانه ۵۰۰ دلار پرداخت کند». دویچه وله می‌افزاید: «شمار قربانیان و زخمی‌های درگیری‌های مسلحانه در این شهر در نیمه اول سال جاری ۲۶ کشته و ۱۱۹ زخمی بوده است. در گام اول قرار است مدیریت شهری سان‌فرانسیسکو با ده نفر که پلیس به عنوان «تهدید» شناسایی کرده، تماس بگیرد. این افراد کسانی هستند که پیش از این مرتکب اقدام مجرمانه و خشونت شده‌اند و فرض پلیس بر آن است که احتمالا سلاح نیز در اختیار دارند». مقام مسئولی بانام «شریل دیویس» که، نظارت بر این برنامه را از سوی شهر بر عهده در مصاحبه با یک شبکه تلویزیونی محلی گفته: «ما از شرکت‌کنندگان در این برنامه انتظار داریم که در بحث‌های مربوط به امنیت عمومی شرکت کنند. آنها باید برای خود اهدافی انتخاب کنند. آنها همچنین باید در محله خود حضور داشته باشند و با مردم محله صحبت کنند».

نام:
ایمیل:
* نظر: