kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۵۰۵۸
تاریخ انتشار : ۱۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۸
رئیس ‌قوه قضائیه در دیدار وزیر رفاه:
حجت عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی صبح دیروز با حضور در دفتر رئیس‌قوه قضائیه با حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسنی اژه‌ای دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

به گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه، رئیس‌دستگاه قضا در دیدار با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن تبریک آغاز به کار دولت سیزدهم برای مجموعه دولت مردمی در تحقق شعار‌ها و برنامه‌هایش و خدمت به مردم آرزوی توفیق و سربلندی کرد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای با اشاره به گستردگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وظیفه خطیر آن در تأمین سطح رضایتمندی مردم از دولت، به وزیر جوان دولت سیزدهم که در جلسه دفاع از برنامه‌هایش در مجلس وزارت کار و رفاه را وزارتخانه مردم معرفی کرد، توصیه کرد: شفاف‌‌سازی در مجموعه‌های اقتصادی تحت امر خود را سرلوحه کار قرار
دهید.
بهره‌گیری از اقتصاد مقاومتی، اجرای برنامه‌های جهادی و مبارزه با هرگونه تخلف در مجموعه‌های پایین دستی وزارت کار و رفاه اجتماعی، از دیگر توصیه‌های رئیس‌دستگاه قضا به عبدالملکی بود.
محسنی اژه‌ای در این زمینه گفت: انتظار می‌رود با توجه به شعار دولت در زمینه مبارزه با فساد وزارتخانه متبوع شما از هرگونه تخلف در شرکت‌های زیرمجموعه وزارت کار جلوگیری کنید و با جلوگیری از بروز فساد در این مجموعه‌های اقتصادی از تشکیل پرونده‌هایی که کار رسیدگی به آنها انرژی و زمان زیادی از دستگاه قضایی می‌برد و به‌خاطر حجم تخلفات صورت گرفته در آن معمولاً با اطاله همراه هستند، به دستگاه قضایی کمک کنید. ما هم در معرفی گلوگاه‌های فساد زا در این مقوله در کنار شما هستیم و خواهیم بود.
وی تصریح کرد: بستر‌های فسادزا در ساختار اجرایی کشور برای ما روشن است و به دولت اعلام کرده‌ایم و در مبارزه با این بسترها از درون دولت، دستگاه‌های اجرایی را یاری خواهیم کرد. رئیس‌عدلیه همچنین تأکید کرد: امید است در حوزه فقر و آسیب‌های اجتماعی نیز با برنامه‌ریزی و نگاه ویژه حوزه رفاهی را متحول کنید.
عزم مبارزه با فساد در تمام مجموعه‌های دولت سیزدهم شکل گرفته است
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دولت سیزدهم نیز در این دیدار با تبیین برنامه‌های در دستور کار این وزارتخانه برای تغییر وضع موجود به نفع مردم، به اقدام اخیر دستگاه قضایی در بازگرداندن کارخانه‌ها و واحد‌های تولیدی به بیت‌المال و حمایت از کارگران اشاره کرد و گفت: انتخاب شما از بدنه دستگاه قضایی و ادامه دوران تحول که با تعالی نیز همراه شده است، در کنار اقدام اخیر دستگاه قضایی در بازگرداندن برخی کارخانه‌ها و واحد‌های تولیدی که مورد بررسی دقیق قضایی قرار گرفته و سرانجام با رأی به‌جا و مناسب به بیت‌المال بازگشته‌اند، امید را در بین کارگران به همراه آورده است.
حجت عبدالملکی اظهارداشت: وزارت کار وزارتخانه حساس و مهمی است که نقش زیادی در افزایش رفاه اجتماعی و رضایتمندی مردم دارد و جای کار زیادی دارد و ما با توجه به اهمیت این وزارتخانه، از همان روز اول با قدرت کار را شروع کردیم تا بتوانیم بر اساس وعده‌هایی که به مردم دادیم همه برنامه‌های تحولی برای تغییر در وضع موجود را در موعد خود اجرایی کنیم.
عبدالملکی با اشاره به روند رسیدگی دستگاه قضایی به مشکلات واحدهای تولیدی از رئیس‌قوه قضائیه خواست این روند ادامه‌دار باشد تا جامعه با امید بیشتری روند اصلاح‌های اقتصادی در سیستم اداره کشور را مشاهده کند.
وی با ارائه برنامه خود در زمینه مبارزه با فساد گفت: عزم مبارزه با فساد در مجموعه‌های زیر نظر وزارتخانه و تمام مجموعه‌های دولت سیزدهم شکل گرفته و در این راه از قوه قضائیه برای کمک به این روحیه فساد ستیزی استمداد کمک داریم.
آمادگی قوه قضائیه در جهت رفع موانع اصلی اقتصاد و رونق سرمایه‌گذاری و تولید در کشور
دیروز همچنین محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس‌جمهور و دبیر شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا با حضور در دفتر کار رئیس‌قوه قضائیه، با حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای دیدار و گفت‌وگو کرد.
رئیس‌قوه قضائیه در این دیدار ضمن تبریک به محسن رضایی به خاطر اعتماد رئیس‌جمهوری به وی و انتخابش به‌عنوان معاون اقتصادی رئیس‌جمهور، دبیر شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا و دبیر ستاد اقتصادی دولت، گفت: وظایف سنگین و خطیری به شما سپرده شده و امید است با همکاری همه اجزای دولت، برنامه‌ریزی دقیق و علمی بتوانید کشور را از گردنه‌های سخت اقتصادی بر پایه توانمندی‌های داخلی عبور دهید.
محسنی اژه‌‎ای اظهار داشت: قوه قضائیه بر همکاری هر چه بیشتر دستگاه قضا و دولت در جهت تأمین امنیت و آسایش مردم، بهبود وضعیت و کاهش مشکلات مردم تأکید دارد. وی افزود: آماده هستیم در جهت رفع موانع اصلی اقتصاد و رونق سرمایه‌گذاری و تولید در کشور به قدر سهم خود در دستگاه قضایی به دولت کمک کنیم.
ریشه‌کنی بستر‌های فسادزا و همکاری با دستگاه قضا برای برخورد با عناصر فاسد از دیگر محور‌های مورد مورد بحث بود که با استقبال معاون اقتصادی رئیس‌جمهور مواجه شد و محسن رضایی در همین زمینه گفت: برای برخورداری از یک سیستم اقتصادی سالم باید مسیر‌های فساد را از مبداء کور کرد که خوشبختانه دولت سیزدهم در این زمینه برنامه عملی همراه با اقدام و برنامه مدون دارد.
محسن رضایی با تشریح برنامه‌های خود و تیم اقتصادی دولت مردمی برای ارتقاء همه‌جانبه اقتصادی کشور، به ارائه گزارشی از وضعیت حال حاضر اقتصاد کشور پرداخت.

نام:
ایمیل:
* نظر: