kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۵۰۴۳
تاریخ انتشار : ۱۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۶
وزیر اقتصاد:
وزیر اقتصاد گفت که رئیس کل بانک‌مرکزی طی روزهای آینده معرفی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، سیداحسان خاندوزی صبح دیروز در جلسه هم‌اندیشی با اقتصاددانان که در محل دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران برگزار شد درباره معرفی رئیس کل بانک مرکزی خبر داد: گفت‌وگو‌هایی انجام شده و قرار است در روز‌های آینده نتیجه نهایی آن اعلام شود، زیرا از نظر قانونی مسئولیت معرفی با وزیر اقتصاد و دارایی است و باید در هیئت وزیران مطرح و در نهایت از طرف رئیس‌جمهور ابلاغ شود.
وی با اشاره به ضرورت هماهنگی بین دستگاه‌های اقتصادی اظهار کرد: تلاش می‌کنیم به‌طور ویژه سازمان برنامه و بودجه، وزارت اقتصاد و بانک مرکزی بیشترین هماهنگی‌ها را در مسئله سیاست‌گذاری اقتصادی داشته باشند.
وزیر امور اقتصادی و دارایی از برگزاری نخستین جلسه هماهنگی برای بودجه سال آینده بین رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزیر اقتصاد در روز شنبه 13 شهریور خبر
داد.
خاندوزی همچنین بر ضرورت ادامه ارتباط وزارت اقتصاد با نخبگان اقتصادی تاکید کرد و افزود: باید دسترسی کارشناسان اقتصادی به اطلاعات و آخرین وضعیت و آمار اقتصادی کشور تسهیل شود.
وی یادآور شد: کیفیت سیاست‌گذاری اقتصادی در اقتصاد ایران باید ارتقا پیدا کند و این موضوع عملی نمی‌شود مگر اینکه از همه ظرفیت‌های بالقوه علمی و پژوهشی کشور استفاده شود.
وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه جلسه هم‌اندیشی با اقتصاددانان تأکید کرد: هدف من از حضور در دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران اعلام نیاز جدی نظام سیاست‌گذاری به برقراری ارتباط موثر با دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور است تا کیفیت سیاست‌گذاری اقتصادی در اقتصاد ایران ارتقا پیدا کند.
خاندوزی ادامه داد: در این جلسه شرکت کردم تا نه تنها نشان بدهم آغوش نظام سیاستگذاری بر روی اهالی علم و صاحبنظران باز است بلکه دست یاری ما به سمت آنان دراز است و از پژوهشکده‌ها و اندیشکده‌های کشور برای کمک به سیاستگذاری کمک می‌گیریم.
وی تصریح کرد: این جلسات ادامه خواهد یافت با این تفاوت که ما به‌دنبال نهادینه کردن ساز وکار مستمر و موثر هستیم که همه این ظرفیت‌ها در فضای دانشگاهی و کشور در بیشتر مصوبات و سیاست‌های مهم وزارت اقتصاد مشارکت داده شود و به این سمت برویم که بعد از چند ماهی سیاست مهمی از طرف وزارت اقتصاد ابلاغ نشود مگر اینکه به پیوست آن نظر صاحب‌نظران و خبرگان هم منتشر شود.
وزیر اقتصاد گفت: اعضای هیئت علمی دانشگاه پیشنهاد‌هایی را درباره سیاست‌های مالی و مالیاتی و بانکی و دیگر موارد داشتند که قرار شد هر کدام از این موارد در کارگروه‌های مختلف با حضور نمایندگان پژوهشکده امور اقتصادی و دارایی وزارتخانه به سیاست‌های مشخص و دقیقی تبدیل شود که قابل ارائه و تصویب در سطح کلان باشد.

نام:
ایمیل:
* نظر: