kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۴۷۰۷
تاریخ انتشار : ۰۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۴

 

نتایج یک آزمایش جدید در دانشگاه فلوریدای آمریکا تایید می‌کند شیر مادرانی که واکسن کووید-۱۹ تزریق کرده‌اند، حاوی آنتی بادی است.
به گزارش ایسنا، متخصصان آمریکایی در بیان نتایج بررسی خود اظهار داشتند: یافته‌های ما نشان می‌دهد که واکسیناسیون منجر به افزایش قابل توجه آنتی بادی علیه کروناویروس در شیر مادر می‌شود و می‌توان گفت مادران واکسینه شده می‌توانند ایمنی را به نوزادان خود منتقل کنند، هرچند لازم است این موضوع با انجام تحقیقات بیشتری تایید شود.
زمانی که نوزادان متولد می‌شوند، سیستم ایمنی بدن آنان تکامل پیدا نکرده و بنابراین بدن نوزادان نمی‌تواند به تنهایی با عفونت‌ها مقابله کند. همچنین بدن آنان نمی‌تواند به برخی انواع واکسن واکنش نشان دهد.
به گفته محققان، در این دوره زمانی حساس، شیر مادر می‌تواند مصونیت لازم را در نوزاد ایجاد کند.
در این بررسی ۲۱ نفر از اعضای کادر درمان که نوزادشان را با شیر خود تغذیه می‌کردند و به بیماری کووید-۱۹ مبتلا نشده بودند، مورد مطالعه قرار گرفتند. محققان نمونه شیر و خون آنان را پیش از واکسیناسیون، پس از تزریق دُز نخست و پس از دُز دوم مورد آزمایش قرار‌دادند.
متخصصان آمریکایی اعلام کردند: ما شاهد واکنش آنتی بادی قوی در خون و شیر مادر بعد از تزریق دُز دوم واکسن بودیم که در مقایسه با سطح قبل از واکسیناسیون حدود صد برابر افزایش داشته است.

نام:
ایمیل:
* نظر: