kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۴۶۴۲
تاریخ انتشار : ۰۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۳

 


رئیس‌بنیاد مستضعفان از تخصیص ۵۰ میلیارد تومان برای تامین بسته‌های معیشتی در پنجمین مرحله طرح کمک‌های مومنانه خبر داد.
به گزارش بنیاد مستضعفان، سید پرویز فتاح با اشاره به اختصاص 50 میلیارد تومان طی هفته گذشته برای تامین بسته‌های معیشتی مورد نیاز اقشار ضعیف کشور در تشریح جزئیات این خبر اظهارداشت: در هفته گذشته و به دنبال اجرای مرحله پنجم کمک‌های مومنانه به اقشار ضعیف جامعه، بنیاد مستضعفان با اختصاص 50 میلیارد تومان دیگر، تامین 100 هزار بسته معیشتی را عهده‌دار شد.
فتاح ادامه داد: بخشی از این بسته‌های معیشتی شامل اقلامی همچون برنج، حبوبات و... است و بخش دیگری از این بسته‌ها، کارت‌های خرید 500 هزار تومانی است که قرار است توسط کمیته امداد امام خمینی(ره)، سازمان بهزیستی، گروه‌های جهادی و مساجد، در اختیار مددجویان نهادهای حمایتی و سایر اقشار ضعیفی که فاقد پوشش حمایتی هستند قرار گیرد.
وی با بیان اینکه بنیاد مستضعفان تا امروز بالغ بر دو میلیون و 400 هزار بسته معیشتی را در قالب پنج مرحله از طرح کمک‌های مومنانه در اختیار اقشار ضعیف جامعه قرار‌داده است، افزود: از ماه رمضان سال گذشته و همزمان با شیوع کرونا در کشور، رهبر انقلاب بر اجرای طرح مواسات تاکید فرمودند و بر همین اساس بنیاد مستضعفان هماهنگ با سایر نهادهای انقلابی وارد عمل شد و نخستین مرحله از این طرح را در اردیبهشت ماه 98 آغاز کرد.
فتاح با بیان اینکه بنیاد مستضعفان از ابتدای طرح مومنانه تا امروز که پنجمین مرحله از این طرح در حال اجرا است، مبلغ 770 میلیارد تومان را برای تامین بسته‌های معیشتی اختصاص داده است، گفت: ارزش هریک از این بسته‌ها در ابتدا 200 هزار تومان بود و امروز ارزش هریک از بسته‌ها به 500 هزار تومان ارتقاء پیدا کرد.
رئیس‌بنیاد مستضعفان با تاکید بر اینکه این بنیاد علاوه‌بر کمک‌های معیشتی، برای درمان و پیشگیری از شیوع کرونا، مبالغ قابل توجهی را اختصاص داده است، بیان داشت: جدای از اختصاص اعتبار برای بسته‌های معیشتی، بنیاد مستضعفان از ابتدای شیوع کرونا تا امروز تلاش کرده تا با توجه به نیاز کشور، اعتباراتی را برای تامین نیازهای بخش‌های مختلف از جمله بهداشت و درمان در نظر بگیرد و بر همین اساس در دو هفته گذشته نیز با توجه نیاز سیستم درمان کشور به دستگاه‌های اکسیژن ساز، مبلغ 79 میلیارد تومان را برای خرید این تجهیزات اختصاص داد.
وی خاطرنشان کرد: همچنین طی هفته گذشته بنیاد مستضعفان برای کمک به تامین هزینه‌های دارویی بیماران مبتلا به کرونا که تحت پوشش نهادهای حمایتی و اقشار ضعیف فاقد پوشش حمایتی بودند، مبلغ
110 میلیارد تومان را تخصیص داد.

نام:
ایمیل:
* نظر: