kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۴۶۲۲
تاریخ انتشار : ۰۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۰

 

رئیس‌جمهور راست‌گرا، جنجالی و افراطی برزیل (معروف به ترامپِ برزیل) گفته، برای آینده‌اش سه گزینه می‌بیند: پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۲، مرگ یا زندان!
«ژایر بولسونارو»، رئیس‌جمهور راست‌گرا و افراطی که به خاطر اظهارات شاز، احمقانه و عجیب به ترامپِ برزیل مشهور است، در دیدار با رهبران پروتستان گفت: «من برای آینده‌ام سه گزینه دارم یا بازداشت شوم یا کشته شوم و یا پیروز انتخابات شوم. البته گزینه اول غیر ممکن است و هیچ کس بر روی زمین مرا تهدید نمی‌کند.
به گزارش ایسنا، این اظهارات «بولسونارو» در حالی مطرح شده که وی سیستم رای‌گیری الکترونیکی برزیل را زیر سؤال برده و تهدید کرده که نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال آینده را نخواهد پذیرفت. وی خواستار اتخاذ سیستم رای‌گیری شده که در آن برگه‌های رای پرینت شده وجود داشته باشد و تاکید دارد که سیستم رای‌گیری الکترونیکی در برابر تقلب بسیار
آسیب‌پذیر است.
گفتنی است، چندی پیش «لوییز ایناسیو لولا داسیلوا»، «فرناندو هنریکه کاردوسو»، «فرناندو کولور» و «خوزه سارنی»، رؤسای جمهور اسبق برزیل از وزرای دفاع سابق و مقام‌های این کشور تقاضای عاجل کردند که نسبت به امکان یک کودتا در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۲ این کشور هوشیار باشند.
ماجرا از این قرار بود که در تاریخ ۱۰ اوت (19 مرداد) بولسونارو در حالی که کنگره برزیل قرار بود نسبت به یکی از طرح‌های پیشنهادی مناقشه برانگیز این رهبر برزیل در مورد استفاده از برگه‌های کاغذی رای به جای آرای الکترونیک رای‌گیری کند، رژه‌ای با حضور خودروهای زرهی در مقابل ساختمان‌های دفتر ریاست جمهوری و کنگره برگزار کرد. مخالفان دولت برزیل این رژه را تلاشی برای ارعاب قانونگذاران و به نمایش گذاشتن زور ارزیابی کردند.

نام:
ایمیل:
* نظر: