kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۴۴۱۹
تاریخ انتشار : ۰۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۰
منابع روسی می‌گویند، در خلال نمایشگاه ارتش روسیه، این کشور برای نخستین بار با فروش سلاح‌های پیشرفته به متقاضیان موافقت کرده است.

 


«الکساندر میخایف» مدیرعامل موسسه «روس وبورون اکسپورت» (یک نهاد دولتی روسیه که در زمینه صادرات تجهیزات نظامی فعالیت دارد) دیروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت این موسسه در طول نمایشگاه ارتش-۲۰۲۱، حدود ۲۰ قرارداد منعقد کرده که ارزش کل آنها به بیش از دو میلیارد یورو می‌رسد.
«میخایف» در ادامه افزود در جلسه کنونی نمایشگاه، هیئت «روس وبورون اکسپورت» با نمایندگان نظامی ۳۵ کشور جهان دیدار و گفت وگو کردند و ۱۷ مورد از این دیدار‌ها را در سطح وزرای دفاع، معاونان آنها، رؤسای ستاد و مشاوران آن کشور‌ها بوده است. او تایید کرد که تحت یکی از این قراردادها، روسیه برای اولین بار سیستم مدرن جنگ الکترونیکی را به خارج از کشور صادر خواهد کرد.
مدیر روس وبورون اکسپورت درخصوص مشخصات این سیستم نظامی گفت، هواپیما‌های بدون سرنشین با تجهیزات الکترونیکی در فاصله حداکثر ۲۰ کیلومتری فعالیت خواهند داشت...اولین قرارداد همچنین برای صادرات سیستم مدرن جنگ الکترونیکی «کراسوخا» و سیستم پدافند هوایی «Pantsir S۱M» و ساخت یک کشتی خارجی با سیستم «Palma» که مخصوص محافظت از کشتی‌های نظامی است امضا شد.
میخایف نام کشور‌هایی که قرارداد‌های مذکور با آنها منعقد شده است را فاش نکرد. در خلال این نمایشگاه روسیه پروژه‌های مشترک نظامی را با هند، ویتنام، چین، مالزی، برزیل، اردن و تعدادی دیگر از کشور‌ها شروع کرده است.
گفتنی است، بر اساس آخرین آمار منتشر شده، کشورهای جهان در سال ۲۰۲۰ حدود ۲۰۰۰ میلیارد دلار صرف بودجه نظامی خود کرده‌اند. اختصاص چنین بودجه‌ای برای تجهیز نظامی کشورهای جهان در یک سال امری بی‌سابقه بوده است. روسیه با حدود
۶۲ میلیارد دلار جز کشورهایی است که هزینه زیادی برای بودجه نظامی خود می‌کند.

نام:
ایمیل:
* نظر: