kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۴۳۴۲
تاریخ انتشار : ۰۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۵
با ورود دستگاه قضایی صورت گرفت
مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان البرز گفت: نقش دستگاه قضایی برای بازگرداندن ۱۲۰۰ میلیارد تومان به بیت‌المال در ماجرای بیمارستان امام خمینی(ره) کرج نقشی بی‌بدیل و پررنگ بوده است.


به گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه، روز ۱۹ مرداد ماه امسال بیمارستان امام خمینی(ره) کرج در پی حمایت‌های قضایی آغاز به کار کرد و ۲۱ مرداد ماه رئیس‌قوه قضائیه این بیمارستان را مورد بازدید قرار‌داد.
بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی امام خمینی(ره) کرج که از مهم‌ترین بیمارستان‌های استان البرز است، از سال ۹۵ به‌دلیل مشکلات مالی و مالکیتی تعطیل شده بود، اما با تلاش‌های قوه قضائیه، اکنون و در حساس‌ترین شرایط کرونایی به چرخه درمان کشور بازگشت.
آغاز به کار بیمارستان امام خمینی کرج علاوه‌بر کمک به حل مشکلات درمانی و پزشکی مردم کرج، در اشتغالزایی نیز سهم زیادی دارد و به گفته مسئولان این مرکز درمانی، به ازای هر تخت چهار نفر مشغول به کار خواهند شد.
در این راستا، مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان البرز ضمن قدردانی از حمایت‌های دستگاه قضایی به منظور بازگشت بیمارستان امام خمینی(ره) به چرخه درمان کشور در روز‌های حساس کرونایی اظهارداشت: بیمارستان امام خمینی(ره) از سال ۱۳۸۰ با مشکلات عدیده‌ای مواجه بود و این مشکلات در سال ۹۵ شکل حادتری به خود گرفت و از آنجایی که تعرفه بیمارستان از خصوصی به دولتی تبدیل شد، این بیمارستان حدود
۱۸ میلیارد تومان بدهی داشت.
قدرت‌اله شمیرانی، خاطرنشان کرد: در ادامه، بیمارستان امام خمینی(ره) هم به دلیل بدهی‌ها و هم سوءمدیریت با ضرر و زیان مواجه شد و پس از هفت بار مزایده، بیمارستان واگذار و در سال ۹۸ تحویل خریداران شد.
شمیرانی با اشاره به عدم انجام تعهدات توسط خریداران بیمارستان امام خمینی(ره) گفت: با توجه به اینکه موضوع، تضییع حقوق عامه بود، از همان ابتدا مباحث کارشناسی نحوه ورود به موضوع با راهنمایی نیرو‌های زبده دادگستری انجام شد و حمایت‌های قضایی به طور مشاوره‌ای در فرایند قضایی ادامه داشت.
وی افزود: دادگستری استان البرز برای جلوگیری از تعطیلی کلی بیمارستان جلسات مختلفی را تشکیل داد و بیش از ۱۰ جلسه در دادگستری برای فعال شدن بیمارستان و پرداخت دیون پرسنل برگزار شد و قوه قضائیه درخصوص مشکلات بیمه‌ای موجود، ورود داشت و حمایت‌های لازم را به عمل آورد که سبب حل مشکلات مذکور شد.
مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان البرز بیان داشت: همچنین، جلساتی نیز با همت دادگستری در مورد نحوه تعامل سازمان همیاری‌ها و بنیاد شهید برای فعال ‌سازی بیمارستان برگزار شد و صورت جلسات حقوقی در دادگستری تنظیم شد.
شمیرانی با اشاره به جلوگیری از توقیف اموال بیمارستان امام خمینی(ره) با حمایت‌های دستگاه قضایی گفت: دادگستری استان البرز از ابتدا تا انتها در کنار دولت، سازمان همیاری‌ها و بنیاد شهید بود و حداقل هزار و
200 میلیارد تومان با حمایت‌های قضایی به بیت‌المال بازگشت داده شد که جای قدردانی دارد.
وی با بیان اینکه نقش دستگاه قضایی برای بازگرداندن هزار و 200 میلیارد تومان به بیت‌المال نقشی بی‌بدیل و پررنگ بوده است، اظهارداشت: در نهایت پس از بررسی موضوع در جلسات مختلف و تعامل دستگاه‌های گوناگون و حمایت‌های به عمل آمده از ناحیه دستگاه قضایی، بیمارستان امام خمینی(ره) فعال شد.
مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان البرز گفت: بیمارستان امام خمینی(ره) در حال حاضر بیماران کرونایی را نیز پذیرش می‌کند و مشکلی در این زمینه وجود ندارد و حمایت‌های دستگاه قضایی موجب شد تا ۲۲۰ تخت بیمارستانی در شرایط موجود کشور به چرخه درمان بازگردد.

نام:
ایمیل:
* نظر: