kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۳۶۴۱
تاریخ انتشار : ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۶
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش از ثبت‌نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش در آینده نزدیک خبر داد و گفت: اطلاعات استخدامی را به سازمان سنجش ارائه داده‌ایم.

 


علی الهیار ترکمن در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس درباره آخرین جزئیات از استخدام در آموزش و پرورش اظهار داشت: مجوز برای جذب 25 هزار دانشجومعلم در دوره چهارساله و 25 هزار نفر از طریق ماده 28 صادر شده است.
الهیار با بیان اینکه اطلاعات استخدامی را به سازمان سنجش ارائه داده‌ایم، افزود: کمتر از 10 هزار سهمیه استفاده نشده از سال قبل نیز داریم که به این آمار اضافه می‌شود.
وی درباره نیروهایی که در آستانه بازنشستگی هستند نیز بیان داشت: تعداد افرادی که اسفند ماه به بازنشستگی می‌رسند، زیاد هستند اما با استفاده از ظرفیت‌های ماده 103 قانون خدمات کشوری می‌توانیم خدمتشان را استمرار دهیم و هم با توجه به شرایط رتبه‌بندی خیلی‌ها خودشان درخواست بازنشستگی نداده‌اند. توصیه ما نیز این است که امسال و سال بعد، اگر فردی امکانش را دارد، درخواست بازنشستگی ندهد زیرا رتبه‌بندی به هرشکل تصویب و اجرا می‌شود و اثرات خوبی دارد.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه تعداد آن دسته از فرهنگیان که حکم بازنشستگی‌شان تا آخر تابستان و اول مهر صادر می‌شود، حدود 22 هزار نفر است، ادامه داد: 197 هزار کمبود نیرو داریم که درباره این تعداد با سازمان اداری استخدامی تفاهم کردیم اما 60 هزار مجوز جذب داریم.
الهیار گفت: روند جذب و ساماندهی نیروی انسانی ما طبق روال سال گذشته است و همچنین تعدادی از دانشجومعلمان هم امسال فارغ‌التحصیل شده و وارد مدارس می‌شوند.

نام:
ایمیل:
* نظر: