kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۳۳۸۲
تاریخ انتشار : ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۸
برخی رسانه‌های اروپایی نوشته‌اند جوانان فرانسوی برای استفاده از امتیازات افراد سالم و مشوق‌های کرونایی، عمدا خود را به این ویروس مبتلا می‌کنند!

 در برخی جوامع غربی مثل فرانسه، قوانین بسیار سختی برای مهار ویروس کرونا نوشته شده و در میان این قوانین سخت، مشوق‌هایی هم قرار‌داده شده تا شاید بتوان این ویروس را مهار کرد. اما همیشه هستند افرادی که، راهی برای فرار از این قوانین یا استفاده از آن مشوق‌ها بدون طی کردن آن مسیر تعیین شده پیدا کنند. نشریه «فوکس» آلمان در همین رابطه طی گزارشی نوشته: «در فرانسه بسیاری از جوانان می‌خواهند عمداً خود را به کرونا مبتلا کنند تا به عنوان فرد بهبود یافته از کرونا بتوانند بر اساس قواعد جدید کرونایی امکان بازدید از بسیاری اماکن از جمله رستوران‌ها و موزه‌ها را داشته باشند».
یک نشریه فرانسوی هم به نقل از یک جوان
20 ساله فرانسوی نوشته: «در بدترین حالت من چند روز در بیمارستان بستری می‌شوم و در بهترین حالت هیچ علامتی از ابتلا به این بیماری نخواهم داشت». یک جوان 25 ساله فرانسوی هم در این باره به روزنامه فیگارو گفته، دیگر از ماسک استفاده نمی‌کند و کم‌تر دست‌های خود را می‌شوید تا به این بیماری مبتلا شود، به گونه‌ای شرایط برای دست یافتن به گذرنامه سبز را به‌دست آورد. یک جوان فرانسوی دیگر هم در این باره گفته که نمی‌خواهد هفته‌ها منتظر دریافت هر دو دوز واکسن کرونا بماند. یک دانشجوی 20 ساله هم صادقانه گفته است اگر یکی از دوستانش به او بگوید که به کووید-19 مبتلا شده است پیش او می‌رود و از او می‌خواهد در صورتش سرفه کند!
به گزارش تسنیم بر اساس قواعد جدید در فرانسه از روز دوشنبه امکان بازدید از رستوران‌ها و برخی اماکن دیگر و امکان سفرهای طولانی با قطار تنها برای افرادی فراهم است که یا واکسیناسیون کامل شده باشند و یا تست منفی کرونای جدید ارائه داده و یا ازاین بیماری بهبود یافته باشند.
کارشناسان درباره این مسئله ابراز نگرانی کرده‌اند. «فیلیپ آموئیل»، از کارشناسان اپیدمی در این باره گفته با این ویروس بازی کردن رفتار کاملا غلطی است. جوانان قبلا در برابر این بیماری احساس ایمنی می‌کردند، اما اخیرا سن بیماران کرونایی بستری در بخش‌های مراقبت‌های ویژه کاهش پیدا کرده است و حتی اگر این بیماری بدون علامت باشد خطر عوارض طولانی مدت وجود دارد.

نام:
ایمیل:
* نظر: