kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۳۳۱۸
تاریخ انتشار : ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۵
یک دستگاه اتوبوس حامل نیروهای ارتش سوریه صبح دیروز در غرب دمشق منفجر شد که بنا بر اعلام منابع رسمی یک کشته و سه زخمی در پی داشته است.


هرچند ارتش سوریه به همراه متحدان خود توانسته تروریست‌های داعش و دیگر گروه‌ها را شکست دهد اما این به معنای پایان فعالیت این گروه‌ها یا کشورهای حامی آنها در سوریه نیست. پس از رویارویی‌های مستقیم و تصرف مناطق مختلف سوریه توسط تروریست‌ها اکنون انفجارهای مشکوک و خرابکاری‌هایی در این کشور در حال روی دادن است. در همین ارتباط، انفجار یک دستگاه اتوبوس حامل نیروهای ارتش سوریه صبح دیروز در نزدیکی مجتمع مسکونی گارد جمهوری سوریه، شماری کشته و زخمی به جا گذاشت. خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) در این باره نوشته انفجار در مخزن بنزین اتوبوس موجب آتش گرفتن آن شده که در این حادثه راننده اتوبوس کشته و سه تن دیگر زخمی و به بیمارستان منتقل شده‌اند.
برخی منابع رسانه‌ای معارضان اما تعداد کشته شدگان را ۱۹ نفر اعلام کرده‌اند. هنوز مشخص نیست که این حادثه تروریستی و خرابکاری است یا یک حادثه عادی است. برخی منابع سوریه به روسیا الیوم گفته‌اند اختلال در سیستم برق‌رسانی خودرو موجب آتش گرفتن این وسیله نقلیه شده است و در مقابل نیز برخی منابع معارض مدعی انفجار بمب هستند. در پی این انفجار نیروهای امنیتی در دمشق به حالت آماده‌باش در آمدند و بررسی‌ها برای یافتن چرایی حادثه ادامه دارد.

نام:
ایمیل:
* نظر: