kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۳۲۳۳
تاریخ انتشار : ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۶
وزیر کشور:

مقرر شد درباره تعطیلی 2 هفته‌ای پس از بررسی دقیق‌تر در روزهای آینده تصمیم‌گیری شود

 

وزیر کشور درباره تصمیمات اتخاذ شده در جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا با موضوع تعطیلی دو هفته‌ای، گفت: بنا شد بررسی دقیق تری صورت گیرد و در روزهای آینده در ستاد همه مباحث مطرح شود و پس از آن تصمیم گیری کنیم.
به گزارش خبرگزاری ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی روز گذشته در پایان جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا که با موضوع تعطیلی دو هفته‌ای برگزار شده بود، اظهارداشت: همه دوستان در این جلسه بحث کردند و نظرات مختلفی مطرح شد همه این موارد نشان داد که درست است تعطیلات به عنوان یکی از راه‌های اقدام و اثرگذاری است اما انجام این کار نیازمند مقدمات، برنامه‌ریزی، اقناع ‌سازی و همراه ‌سازی مسئولان و مردم است.
رحمانی فضلی افزود: اگر به شکل هوشمندانه برنامه‌ریزی نشود، ممکن است با وجود متحمل شدن هزینه اقتصادی به اهداف مد نظر نرسیم. لذا بنا شد بررسی دقیق تری صورت گیرد و در روزهای آینده در ستاد همه مباحث مطرح شود و پس از آن تصمیم گیری کنیم. وی ادامه داد: ظرف یک سال و نیم گذشته کادر درمان درگیر این موضوع بوده‌اند که باید از آنها قدردانی کنیم. باید درخصوص برنامه‌ریزی‌ها توجه بیشتری داشته باشیم؛ لذا مقرر شد شرایط جرایم و شرایط کنترلی را پیشنهاد دهیم که موثرتر باشد. نوع جرایم با نوع تخلفات هماهنگی ندارد و باید این جرایم به گونه‌ای پیگیری و اجرایی شود که تاثیرپذیری بیشتری داشته باشد. در این راستا مقرر شد اصناف و نیروی انتظامی پیشنهاد خود را مطرح کنند.
وزیر کشور با تاکید بر اینکه در حوزه دارو تمهیدات لازم‌اندیشیده شده و جای نگرانی وجود ندارد، گفت: بحث واکسیناسیون در کنار رعایت پروتکل‌ها از مهم‌ترین مسایل است. در حال حاضر واکسیناسیون به حدود ۵۰۰هزار نفر رسیده که مقرر شد با کمک همه دستگاه‌ها این مسئله سرعت بگیرد و از هفته آینده احتمالا تولید داخلی واکسن نیز به یک میلیون برسد. در کنار آن واردات نیز افزایش می‌یابد. رحمانی فضلی افزود: واکسیناسیون مانع ابتلا نمی‌شود هرچند ابتلا را سبک‌تر می‌کند اما اگر کسی بیماری زمینه‌ای داشته باشد و مبتلا باشد حتی اگر واکسن زده باشد امکان اینکه جانش را از دست بدهد، وجود دارد.
وی تاکید کرد: تلقی غلط روئین تن شدن با واکسن را کنار بگذاریم و همه کسانی که واکسن زده‌اند شرایط را عادی ندانند و پروتکل‌ها را رعایت کنند. درخصوص محرم کمیته امنیتی انتظامی تصمیمات بسیار خوبی گرفته‌اند. پروتکل‌های پیشنهادی وزارت بهداشت تصویب شده است به همه جوامع مذهبی و مساجد ابلاغ کردیم و سازمان تبلیغات متولی و مسئول رعایت این پروتکل‌ها است که عمدتا در فضای باز و با تعداد کمتری است.