kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۳۰۷۱
تاریخ انتشار : ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۶
۱۵۰ مدرسه «برکت» با ۷۵۰ کلاس درس و ۱۵۰ مسجد و مرکز فرهنگی مذهبی برکت با اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومان در مناطق محروم و روستایی کشور به بهره‌برداری رسید.

به گزارش کیهان، صبح دیروز رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با حضور در شهرستان پاکدشت استان تهران، ضمن بازدید از چند مدرسه جدید برکت در مناطق محروم این شهرستان، به‌صورت ویدئوکنفرانسی ۱۵۰ مدرسه و ۱۵۰ مسجد و مرکز فرهنگی احداث شده در مناطق محروم و روستایی کشور را افتتاح کرد.
در این آئین که مدیران عامل بنیاد برکت و بنیاد ۱۵خرداد، معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام، معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی مدارس، فرماندار و نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند، ابتدا دو مدرسه «برکت شهید فخری‌زاده» و «برکت شهید نصرت‌الله سیری» به بهره‌برداری رسیدند و تحویل وزارت آموزش و پرورش شدند. رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در این مراسم گفت: امروز شاهد بهره‌برداری از ١۵٠ مدرسه جدید و ۱۵۰ مسجد و مرکز فرهنگی برکت در کشور هستیم.
محمد مخبر با بیان اینکه یکی از اساسی‌ترین کارهای بنیاد برکت بحث مدرسه‌سازی است، افزود: رهبر معظم انقلاب از ابتدای تشکیل بنیاد برکت تأکید ویژه‌ای بر ساخت هزار مدرسه در مناطق محروم داشتند که قرارداد ساخت دو هزار و ١٠٠ مدرسه را در بنیاد برکت بستیم که تاکنون بیش از هزار و 650 مدرسه ساخته و تحویل وزارت آموزش‌وپرورش شده است.
مخبر ادامه داد: ابتدای سال متعهد شدیم هزار مدرسه کانکسی را تبدیل به مدرسه دائم کنیم که تا مهرماه ٣٠٠ مدرسه و تا پایان سال نهایتا ۵۰۰ مدرسه کانکسی را در مناطق روستایی و عشایری جمع می‌کنیم و ساختمان نوساز تحویل مردم خواهیم داد.
وی با بیان اینکه طی چندسال گذشته نزدیک به ۱۱۰ هزار میلیارد تومان از طریق بنیاد برکت برای فعالیت‌های مختلف عمرانی و اقتصادی و‌ اشتغال‌زایی هزینه کرده‌ایم گفت: این اقدامات منجر به ایجاد
٩٠٠ هزار شغل در کشور شده است و این روند ادامه خواهد داشت.
تولید بیش از پنج میلیون دُز واکسن برکت
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با‌ اشاره به تولید نخستین واکسن ایرانی کرونا توسط دانشمندان این ستاد بیان داشت: ظرف یک‌ماه گذشته بیش از پنج میلیون دُز واکسن برکت تولید کردیم که از این تعداد یک میلیون و ۵۰۰ هزار دُز را تحویل وزارت بهداشت داده‌ایم و محموله‌های بعدی پس از طی مراحل ۱۶ تا ۲۰ روزه تست کیفیت تحویل این وزارت خواهد شد.
مخبر تأکید کرد: تا پایان این هفته یک میلیون دُز واکسن دیگر را هم تحویل وزارت بهداشت خواهیم داد.
تسهیل واردات واکسن‌های خارجی
پس از صدور مجوز تزریق واکسن برکت
وی با‌ اشاره به اینکه تولید واکسن در کارخانه شفافارمد حدود ۳۵ درصد میزان کل واردات واکسن تاکنون بوده، افزود: دشمن حتی در بحث واردات و رسیدن واکسن به مردم ایران هم از هیچ کارشکنی دریغ نکرد و واردات بخش زیادی از واکسن‌های خارجی به ایران هم از زمانی تسهیل و انجام گرفت که مجوز تزریق واکسن برکت صادر شد.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام درخصوص راه‌اندازی خط دوم تولید کوو ایران برکت نیز گفت: خط دوم تولید واکسن برکت به لحاظ سخت‌افزار و نرم‌افزاری آماده شده و تست‌های آزمایشی نیز رو به اتمام است و تا ۱۷ یا ۱۸ مردادماه راه‌اندازی می‌شود و میزان تولید واکسن را شتاب قابل‌توجهی خواهد داد.
بنیاد برکت
در حوزه عمرانی ۵٣ هزار و ٢٨١ پروژه دارد
در ادامه این مراسم مدیرعامل بنیاد برکت گفت: بنیاد برکت در حوزه عمرانی ۵٣ هزار و ٢٨١ پروژه دارد که شامل بیمارستان، مدرسه، مرکز فرهنگی
و... است.
امیرحسین مدنی با بیان اینکه تاکنون قرارداد ساخت دو هزار و١٠٠ مدرسه را بسته‌ایم، افزود: هم‌اکنون
٢۵٠ هزار دانش‌آموز در کشور در مدارس برکت مشغول به تحصیل هستند.
مهراله رخشانی‌مهر معاون وزیر آموزش‌وپرورش و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور نیز در این مراسم گفت: کرونا زمانی که وارد کشور شد بسیاری از مدیران کشور درک صحیحی از آن نداشتند اما مجموعه ستاد اجرایی فرمان امام در تولید ماسک و دستگاه‌های اکسیژن‌ساز و نهایتا واکسن که موضوعی استراتژیک است به خوبی وارد عمل شد و بطور جهادی به داد مردم رسیدند. فرهاد بشیری نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: از رئیس ستاد اجرایی فرمان امام به دلیل حضور در پاکدشت و مدرسه‌سازی در این منطقه محروم تشکر می‌کنم.
در پایان این برنامه، با دستور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام ۳۰۰ مدرسه و مرکز فرهنگی در استان‌های کشور از جمله خوزستان، مازندران، خراسان‌جنوبی و ایلام به‌صورت ویدئوکنفرانسی افتتاح شدند.

نام:
ایمیل:
* نظر: