kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۳۰۵۴
تاریخ انتشار : ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۲
آمریکا
صورت کثیف بایدن هنگام سخنرانی در کاخ سفید و پاک کردن آن با انگشت، سوژه خبری رسانه‌های دنیا شد.


به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از نیویورک‌پست، صورت کثیف جو بایدن، رئیس‌جمهور ۷۸ ساله آمریکا روز جمعه، هنگام جلسه‌ای مجازی با فرمانداران ایالت‌ها خبرساز شد و باعث تمسخر او شد. این جلسه درباره مسئله آتش‌سوزی با گروهی از فرمانداران ایالت‌های غربی در جریان بود و کامالا هریس، معاون بایدن در حال صحبت بود که بایدن یادداشتی را برای تمیز کردن صورت خود دریافت کرد.
بایدن در جریان این مراسم که به طور مستقیم از کاخ سفید پخش می‌شد، یادداشتی از یکی از دستیاران خود دریافت کرد که در آن نوشته شده بود: «آقا، چیزی روی چانه شما چسبیده است.»
تصاویر منتشر شده از صورت بایدن نشان می‌دهد که گویا جسمی زرد رنگ که شبیه یک تکه زرده تخم مرغ است، در سمت راست چانه او قرار دارد. او پس از خواندن این یادداشت چانه خود را با دست پاک کرد و بعد به انگشتانش نگاه کرد و دستش را به سمت دهان خود برد.
در ادامه سخنرانی او از پشت آن کاغذ برای یادداشت برداری استفاده کرد و با این کار، او ناخواسته یادداشت را به سمت عکاسان خبری که این رویداد را پوشش می‌دادند، نشان داد. این اولین بار نیست که گاف‌های بایدن سوژه رسانه‎‌ها می‌شود. رئیس‌جمهور آمریکا بار‌ها به دلیل این خطا‌ها در صدر اخبار قرار گرفته است، از اشتباه گفتن کلمه «JCPOA» (برجام) تا گفتن کلوتین به جای اسم رئیس‌جمهور روسیه (پوتین) و گشتن به دنبال ماسک خود تا ناتوانی در بالا رفتن از پله‌های هواپیما.

نام:
ایمیل:
* نظر: