kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۲۹۸۶
تاریخ انتشار : ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۱
منابع صهیونیستی و آمریکایی اعلام کردند
ارتش آمریکا اعلام کرده کارشناسان مواد منفجره نیروی دریایی این کشور معتقدند نفتکش رژیم صهیونیستی نزدیک سواحل عمان و در دریای مکران هدف حمله پهپادی قرار گرفته است. روزنامه جروزالم پست نیز گفته این حمله با چندین پهپاد انتحاری صورت گرفته است. صهیونیست‌ها می‌گویند، این حمله کار ایران است!سرویس خارجی-

برخی منابع انگلیسی روز جمعه از هدف قرار گرفتن یک تجاری صهیونیستی در نزدیکی سواحل عمان خبر دادند. گروه نظامی انگلیسی موسوم به «عملیات‌های تجاری دریایی» در بیانیه‌ای کوتاه با اعلام این خبر، گفته بود تحقیقات درباره آن در جریان است. در ادامه وزارت دفاع انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد این کشتی یک نفتکش است که متعلق به رژیم صهیونیستی است. بعد از اعلام اینکه کشتی هدف قرار گرفته شده در دریای عمان متعلق به رژیم صهیونیستی است، شرکت «زودیاک ماریتایم» که متعلق به «ایال عوفر» میلیاردر صهیونیست و مستقر در لندن است، اعلام کرد دو نفر از خدمه این کشتی تجاری با نام مِرسِر استریت، کشته شده‌اند. همزمان یک گروه اطلاعاتی-امنیتی دریایی موسوم به «دریاد گلوبال» در گزارشی اعلام کرد، این کشتی که با پرچم لیبریا در حال حرکت در ۲۸۰ کیلومتری بندر الدقم در دریای عمان بود، با هواپیمای بدون سرنشین هدف قرار گرفته و احتمالا زمانی که برفراز آن پرواز می‌کرده، شراره‌های آتش بر روی کشتی ریخته است. این گروه همچنین مدعی شد که کشتی مرسر استریت سپس برای بار دوم نیز هدف حمله قرار گرفت که ماهیت آن حمله هنوز مشخص نیست ولی گفته می‌شود که باعث وقوع انفجار در عرشه کشتی شده است. در ادامه اخبار مربوط به این حمله، جزئیات بیشتری منتشر شده است.
جزئیات جدید
ارتش آمریکا دیروز اعلام کرد کارشناسان مواد منفجره نیروی دریایی آمریکا معتقدند نفتکش رژیم صهیونیستی نزدیک سواحل عمان در دریای مکران هدف یک حمله پهپادی قرار گرفته است. به گزارش «آسوشیتدپرس»، ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکایی مستقر در منطقه غرب آسیا در بیانیه‌ای اعلام کرد ناو هواپیمابرش با نام «یواس‌اس رونالد ریگان» و ناوشکن «یواس‌اس میتسچر» کشتی مذکور با نام «مِرسِر استریت» را هنگام حرکت به سمت یک بندر امن اسکورت کردند. بنابر اعلام نیروی دریایی آمریکا: «کارشناسان مواد منفجره نیروی دریایی برای اطمینان از اینکه خطر دیگری خدمه را تهدید نمی‌کند، در کشتی حضور دارند و آماده حمایت از تحقیقات درخصوص این حمله هستند. روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» اما ضمن اعلام اینکه، چندین پهپاد انتحاری به این نفتکش یورش برده‌اند مدعی شده، این حمله از سوی ایران صورت گرفته است.
تل‌آویو: کار ایران است
به دنبال این حمله رژیم صهیونیستی به سرعت ایران را متهم کرد. یائیر لاپید وزیر خارجه رژیم صهیونیستی شامگاه جمعه در گفت‌وگو با «دومینیک راب» وزیر خارجه انگلیس به اظهار جملاتی علیه ایران پرداخت. وی در این گفت‌وگوی تلفنی ایران را «مشکل اسرائیل خواند».همچنین وزیر جنگ و رئیس‌ستاد ارتش رژیم صهیونیستی هم در پی حمله به کشتی این رژیم در سواحل دریای عمان نشستی امنیتی برگزار کردند. در همین راستا سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در گفت وگوی مطبوعاتی اظهار داشت: «واشنگتن از حمله به کشتی که در سواحل عمان توسط شرکت اسرائیلی زودیاک مدیریت می‌شد، ناخرسند است و همکاری با شرکا جهت بررسی ابعاد مختلف این اتفاق ادامه دارد». هنوز هیچ گروه یا کشوری مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است اما اقدامات مداخله گرانه رژیم صهیونیستی در منطقه باعث شده که این رژیم به هدفی مشروع برای گروه‌های متعدد منطقه‌ای تبدیل شود. شبکه العالم نیز در این راستا اعلام کرده طبق اعلام منابع مطلع، این حمله از سوی مقاومت در منطقه و در پاسخ به حمله اخیر رژیم صهیونیستی به فرودگاه «ضبعه» منطقه قصیر سوریه صورت گرفته است!

نام:
ایمیل:
* نظر: