kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۲۷۸۲
تاریخ انتشار : ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۰
وزیر آموزش و پرورش:
وزیر آموزش و پرورش گفت: پس از ۱۹ ماه تعطیلی مدارس، می‌خواهیم به سمت بازگشایی مدارس برویم.

 


محسن حاجی میرزایی در حاشیه اجلاس رؤسای آموزش و پرورش در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما افزود: اگر تا پیش از این برخی‌ها به تعطیلی و یا مجازی بودن مدارس تاکید داشتند امروز بر آموزش حضوری دانش‌آموزان تاکید دارند.
حاجی میرزایی خاطرنشان کرد: اگر به رعایت فاصله اجتماعی در مدارس ملزم شویم باز هم مدارس را بازگشایی می‌کنیم و با رعایت فاصله‌ها کلاس‌ها را برگزار خواهیم کرد.
وی تاکید کرد: ۳۰ درصد مدارس ما جمعیتی کمتر از ۵۰ دانش‌آموز دارند که برای فاصله گذاری دانش‌آموزان مشکلی نداریم و برای مدارس با دانش‌آموزان بیشتر نیز آنها را در روز‌های هفته توزیع می‌کنیم به طوری که بخشی به صورت حضوری و بخشی به صورت غیرحضوری به آموزش خود ادامه دهند.
تصمیم الزامی یا اختیاری بودن حضور دانش‌آموزان در مدارس با ستاد ملی کرونا است
وزیر آموزش و پرورش گفت: درباره الزامی یا اختیاری بودن حضور دانش‌آموزان در مدارس، ستاد ملی کرونا تصمیم گیری خواهد کرد، اما ما از خانواده‌ها می‌خواهیم که برای آموزش بهتر از آمدن فرزندان خود در مدرسه‌ها خودداری نکنند.
حاجی میرزایی افزود: دور بودن دانش‌آموزان از مدرسه مخاطرات بیشتری برای دانش‌آموزان دارد و به سلامت جسمی، روانی و اجتماعی آنها آسیب خواهد رساند.تجربه ما در یک و نیم سال گذشته نشان می‌دهد که معلم و کلاس درس هیچ جایگزینی ندارد و آموزش مجازی نمی‌تواند خواسته‌های دانش‌آموزان و معلمان را برآورده کند.
وی بیان داشت: به خانواده‌ها این اطمینان را می‌دهیم که قطعا شیوه نامه‌های بهداشتی در مدارس را رعایت خواهیم کرد.
آغاز واکسیناسیون معلمان از فردا
وزیر آموزش و پرورش گفت: واکسیناسیون معلمان از فردا آغاز خواهد شد و یک میلیون و دویست هزار معلم به مدت 10 روز اولین مرحله واکسیناسیون خود را انجام خواهند داد.
حاجی میرزایی افزود: بازگشایی امسال مدارس همزمان با تغییر دولت انجام می‌شود که این مسئولیت ما را دو چندان خواهد کرد. ما آمادگی لازم را برای ارائه تجربیات خود در 6 محور به دولت جدید داریم تا بتوانیم سال تحصیلی جدید را به خوبی آغاز کنیم.
وی اظهارداشت: تا به امروز وزارت بهداشت برنامه‌ای برای واکسیناسیون دانش‌آموزان نداشته است و در صورتی که تصمیم بر این موضوع باشد ما آمادگی لازم را خواهیم داشت.
وزیر آموزش و پرورش درباره تعیین تکلیف معلمان غیررسمی گفت: بیش از یک صد هزار معلمی که تا قبل از سال ۹۲ در آموزش و پرورش فعالیت داشتند بر اساس قانون باید تبدیل وضعیت شوند که تا پایان این دولت این تبدیل وضعیت انجام خواهد شد و ما ۵۰ هزار معلم غیررسمی را از مهر امسال به صورت رسمی به کار خواهیم گرفت.

نام:
ایمیل:
* نظر: