kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۲۵۴۳
تاریخ انتشار : ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۸
رئیس‌پلیس پایتخت تأکید کرد
رئیس‌پلیس پایتخت با اشاره به برخورد پلیس با باندهای به‌کارگیری کودکان کار در تهران گفت: شناسایی‌ این باندها ادامه دارد و در آینده با آنها برخورد جدی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سردار حسین رحیمی درباره فعالیت باندهای قاچاق کودکان کار در تهران اظهارداشت: گروه‌ها و باندهایی هستند که هر روز کودکان کار را بر سر چهارراه‌ها و خیابان‌های پایتخت قرار می‌دهند و شب‌ها آنها را جمع‌آوری می‌کنند. رحیمی ادامه داد: با تلاش‌های صورت گرفته برخی از این باندها شناسایی و با سرشبکه‌های آنها برخورد شده است؛ این شناسایی‌ها ادامه دارد و در آینده با این باندها برخورد جدی خواهد شد. وی افزود: کسانی را که بر سر چهارراه‌ها و خیابان‌های تهران کار می‌کنند، نباید کودکان کار نامید، این‌ کودکان مستعمره این باندها هستند و ره‌ توشه تلاش این کودکان را سرشبکه‌ها و رؤسای این باندها به جیب خودشان می‌زنند.
پلیس درخصوص سگ گردانی
وظیفه قانونی خود را انجام می‌دهد
رئیس‌پلیس پایتخت در ادامه درباره موضوع سگ‌گردانی نیز عنوان کرد: نیروی انتظامی بر اساس وظایف قانونی که بر عهده‌دارد، عمل می‌کند؛ با جو‌سازی برخی‌ها علیه پلیس در این خصوص ما کوتاه نخواهیم آمد و کارمان را بر اساس قانون انجام می‌دهیم.
رحیمی با بیان این‌که سگ‌گردانی باعث مزاحمت برای شهروندان در معابر، پارک‌ها و ساختمان‌ها شده است، گفت: در این‌خصوص روزانه ده‌ها تماس با پلیس انجام می‌شود و ما وظیفه داریم در این زمینه عمل کنیم و تلاش ما این است که برخوردی محترمانه داشته باشیم.
وی خاطرنشان کرد: ما برابر قانون عمل می‌کنیم و قانونی در حوزه حیوان‌گردانی نداریم؛ در اروپا هم قوانین بسیار سختی در حوزه نگهداری و حمل سگ دارند و اگر از آن عبور کنند، جریمه‌های بسیار سنگینی دارد.

نام:
ایمیل:
* نظر: