kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۲۵۴۰
تاریخ انتشار : ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۷

 

اداره کل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی آموزش و پرورش شرایط تعیین رشته مجدد را اعلام کرد.
بر اساس اطلاعیه اداره کل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش، درباره موضوع هدایت تحصیلی دانش‌آموزان، سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ همانند سنوات گذشته، امتحان تعیین رشته مجدد برابر با بخشنامه متمم شیوه نامه هدایت تحصیلی (۹۵۳۸۴/۵۰۰ مورخ ۳۰ مردادماه سال۹۶) برای دانش‌آموزان متقاضی با شرایط زیر اجرا می‌شود:
دانش‌آموزانی که حدنصاب نمره را در یکی از شاخه‌ها، زمینه‌ها و رشته‌های تحصیلی در خردادماه کسب نکرده باشند، می‌توانند با تکمیل نمودن برگ درخواست تعیین رشته مجدد نسبت به شرکت در امتحان تعیین رشته در مردادماه یا شهریورماه (همزمان با امتحان دانش‌آموزان تجدیدی) اقدام کنند.
تاکید می‌شود حدنصاب لازم برای ورود به رشته، بر اساس نمرات پایانی سه ساله دوره اول متوسطه در درس یا دروس مربوطه محاسبه می‌شود.
در صورت کسب حدنصاب نمره، ورود دانش‌آموز به مدارس غیردولتی بلامانع و در مدارس دولتی در صورت وجود ظرفیت امکان‌پذیر است.
نمره امتحان تعیین رشته مانند امتحانات درس‌های شهریور محاسبه می‌شود و در کارنامه تحصیلی و نمونه برگ‌های هدایت تحصیلی (با عنوان تعیین رشته) ثبت شده و تاثیری در معدل سالانه یا کل دانش‌آموز ندارد و صرفاً در هدایت تحصیلی دانش‌آموز مورد استفاده قرار می‌گیرد.
مدیران مدارس متوسطه اول باید فرم‌های تعیین رشته مجدد را در اختیار دانش‌آموزان متقاضی قرار‌داده و فرایند درخواست را اجرا کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر: