kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۲۳۶۵
تاریخ انتشار : ۲۸ تير ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۸
اروپا
به‌ رغم گذشت بیش از سه روز از بارش سنگین و جاری شدن سیلاب در برخی از ایالت‌های آلمان، عواقب و پیامد‌های آن همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ شمار قربانیان سیل در اروپا به ۱۸۸ نفر رسید که از این تعداد، ۱۵۷ نفر در آلمان هستند.
به‌ رغم گذشت بیش از سه روز از بارش سنگین و جاری شدن سیلاب در برخی از ایالت‌های آلمان، عواقب و پیامد‌های آن روال زندگی ساکنان به‌ویژه دو ایالت راینلاند فالتس و نوردراین وستفالن را مختل کرده است.
گزارش‌ها حاکی از آن است که وضعیت در مناطق جنوبی آلمان در مرز این کشور با اتریش همچنان رو به وخامت است و بارندگی‌های شدید و سیل آسا ادامه دارد.
مرکز بحران بلژیک اعلام کرد ۱۶۳ شهروند این کشور ناپدید شده‌اند.
آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان روز یکشنبه به دیدار بازماندگان مناطق سیل زده‌ای رفت که به «سیل قرن» مشهور شده و ویرانی‌های بسیاری را در این کشور و همسایه‌اش بلژیک بر جا گذاشته است.
سیل بی‌سابقه در اروپا به ویژه در آلمان، بلژیک و هلند که شمار زیادی کشته برجا گذاشت انتقادات گسترده‌ای علیه سیاستمداران این کشور‌ها به دنبال داشت و آنها را به سبب کوتاهی در تلاش برای جلوگیری از تغییرات آب و هوایی هدف انتقادات شدید قرار‌داد.
چند روز پیش از آنکه سیل، غرب آلمان را فرا گیرد، یک موسسه هواشناسی اروپایی هشداری جدی درباره وقوع سیل صادر کرد. این هشدار پس از آن صادر شد که مدل‌های دقیق هواشناسی از وقوع طوفان‌هایی حکایت داشت که با خطر طغیان رودخانه‌ها همراه بود آن‌هم تا سطحی که اداره هواشناسی آلمان روز جمعه: گفت در ۵۰۰ یا حتی ۱۰۰۰ سال اخیر بی‌سابقه بوده است.
همچنین بارندگی شدید موجب بالا آمدن فاضلاب شهری در لندن پايتخت انگليس شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: