kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۲۳۱۸
تاریخ انتشار : ۲۸ تير ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۳

 

تکلیف میزبانی تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی و محل برگزاری لیگ قهرمانان آسیا تا ۱۰ روز دیگر مشخص می‌شود.
کنفدراسیون فوتبال آسیا تا 10 روز دیگر تصمیمات خود را درباره میزبانی تیم‌های ایرانی در مسابقات انتخابی جام جهانی و لیگ قهرمانان آسیا اعلام می‌کند. در همین خصوص یکی از روزنامه‌های عربستانی نوشت: انتظار می‌رود AFC اواخر ماه جولای ساز و کار برگزاری مرحله سوم و تعیین‌کننده انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و محل برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا در میان کشورهای غرب آسیا را اعلام کند. آخرین مهلت فیفا برای تعیین ۱۲ ورزشگاه و میزبانی در بازی‌های انتخابی جام جهانی روز پنجشنبه گذشته به پایان رسید در حالی که مهلت AFC به کشورهای آسیایی برای ارائه درخواست میزبانی فینال لیگ قهرمانان دیروز منقضی
شد.
یکی از اعضای AFC در این ارتباط گفت: کنفدراسیون آسیا با مشورت فیفا در حال بررسی درخواست ۱۲ فدراسیون است برای قبول یا رد درخواست آنها است. در صورت عدم دارا بودن شرایط میزبانی فینال لیگ قهرمانان و انتخابی جام جهانی، هر کشور که نمی‌تواند میزبان باشد باید زمین بی‌طرف را انتخاب کند. در صورت شیوع ویروس کرونا و عدم توانایی میزبانی، گزینه برگزاری تمام مسابقات به صورت متمرکز خواهد بود. این موضوع روی میز AFC است و ۱۰ روز دیگر اعلام می‌شود.
تیم ملی فوتبال ایران در مرحله سوم انتخابی جام جهانی در گروه نخست با کره جنوبی، امارات، عراق، سوریه و لبنان همگروه است. ایران در لیگ قهرمانان آسیا هم سه نماینده یعنی پرسپولیس، استقلال و تراکتور را دارد که به مرحله یک هشتم نهایی راه یافته‌اند. پرسپولیس با استقلال تاجیکستان، تراکتور با النصر عربستان و استقلال با الهلال عربستان در این مرحله دیدار می‌کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر: