kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۲۲۶۴
تاریخ انتشار : ۲۷ تير ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۳
وزیر کشور اعلام کرد
وزیر کشور گفت: با توجه به تعطیلی سه روز آخر هفته ما به ستاد ملی کرونا پیشنهاد داده‌ایم که بتوانیم دو یا سه روز دیگر را از ستاد مجوز بگیریم و یک تعطیلی در تهران و کرج داشته باشیم.

 


به گزارش خبرگزاری ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در پایان جلسه دیروز قرارگاه ستاد مقابله با کرونا در جمع خبرنگاران اظهارداشت: با توجه به روند بیماری و درخصوص چگونگی مدیریت آن در این جلسه وزارت بهداشت ابراز نگرانی کرد که این ابراز نگرانی بیشتر در حوزه سرعت بالای انتشار این بیماری در خیز پنجم است که پیشنهاد شد با کمک مردم اقدامات موثری در دستور کار قرار گیرد. همچنین از سوی دیگر میانگین رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور از حدود 77 درصد به حدود 50 درصد کاهش پیدا کرده که این موضوع نگران‌کننده است و در این جلسه تصمیماتی درخصوص تقویت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور اتخاذ شد. رحمانی فضلی افزود: مقرر شد تصمیماتی که در جلسه ستاد ملی اتخاذ شده است در این جلسه تکمیل و همه افراد مسئول در همه حوزه‌ها اعم از اصناف و فرمانداری و... جلسات فوق‌العاده‌ای را در همه استان‌ها برگزار و کارگروه‌هایی برای برخورد با تخلفات تشکیل دهند.
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به موضوع تعطیلی‌های پایان هفته جاری بیان داشت: پیشنهادی مطرح شده به ستاد ملی که با تعطیلی دو یا سه روزه موافقت کنند که به تعطیلات این هفته اضافه شود تا برای تهران و کرج این تعطیلات را داشته باشیم البته این موضوع منوط به مجوز ستاد ملی مقابله با کرونا است که در صورت تحقق شاید بتواند کمکی به روند کنترل بیماری داشته باشد.
پلیس مسافران غیر مجاز را عودت خواهد داد
وزیر کشور تاکید کرد: دستورالعمل‌های شیوع کرونا ویروس صادر و برای همه شهرهای قرمز ابلاغ شده به این ترتیب سفر در این شهرها ممنوع است و علاوه‌بر جرایم دستور العمل‌ها هر کجا که با سفر مواجهه باشیم ضمن عرض معذرت از خانواده‌ها، نیروی انتظامی آنها را عودت خواهد داد. بی‌تردید لازم است در این مقطع نظارت‌های سختگیرانه تری داشته باشیم لذا از همین جا تذکر می‌دهیم که مسافرت‌ها انجام نشود.
تامین واکسن کافی برای تزریق 2 دُز به سنین بالای 60 سال
رحمانی فضلی ادامه داد: مهم‌ترین و موثرترین راه مقابله با کرونا رعایت پروتکل‌ها و واکسن است. ما برای تزریق دو دُز واکسن برای سنین بالای 60 سال واکسن به حد کافی تامین کردیم به شکلی که در روز گذشته بیش از 300 هزار نفر واکسن برایشان تزریق شده و امیدواریم با قولی که وزارت بهداشت داده که در بیش از 800 مرکز تزریق واکسن در سراسر کشور صورت می‌گیرد این امر هر چه زودتر محقق شود.
اجرای همه پروتکل‌های سال قبل برای محرم امسال
وی با اشاره به اعیاد پیش رو و همچنین ماه محرم افزود: اعیاد غدیر پیش رو است و پس از آن نیز محرم را داریم لذا در این جلسه مطرح شد تا همه پروتکل‌های سال قبل را امسال نیز مراعات کنیم و قطعا همه باید تابع قانون باشیم بی‌تردید مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا همانند مصوبات شورای عالی امنیت ملی است و همه باید قانون را رعایت کنیم در کنار این موضوع ظرفیت‌های مناسب اطمینان بخشی نیز برای عزاداری‌ها فراهم خواهیم کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر: